Meral Akşener: "Hedef ben isem, beni alın!"

Meral Akşener:
MHP Genel Başkan Adayı Akşener, gazetemiz yazarları ve ülkücü camianın önde gelen isimlerine kurulan kumpasa sert tepki gösterdi. Erdoğan ile görüşmek istemesinin detaylarını açıkladı.

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Ülkücü camiaya yapılan itibarsızlaştırma operasyonu ve imzasız mektuplarla yapılan gözaltılara sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüşme talebi içeren bir fax çektiğini belirten Meral Akşener, Erdoğan'ın özel kalemiyle yaptığı görüşmenin detaylarını aktardı.

Erdoğan'a faks çektim

Akşener dünkü köşe yazısında Erdoğan'a faks çekmesiyle ilgili olarak kendisini eleştiren Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ı da aradığını ancak kendisine ulaşamadığını belirtti.

Akşener'in kendi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaları şöyle:

"Arkadaşlarımız gözaltına alınınca Cumhurbaşkanına sadece telefonla görüşme talebi içeren bir faks çektim. Perşembe günü özel kalem döndü. Görüşme talebimi ileteceklerini, görüşme konusu hakkında bilgi istediler. Özet olarak: Gözaltına alınan arkadaşlarımız için olduğunu belirttim. Burada hedef ben isem bu kadar kişiyi ve aileyi bayram öncesi incitmek yerine beni almalarının dürüstçe bir davranış olacağını iletmek için Sayın Cumhurbaşkanı  ile bir telefon görüşmesi yapmak istediğimi belirttim. Özel kalem de konuyu ve talebimi ileteceklerini söyledi.

Ahmet Hakan'a ulaşamadım

Sayın Ahmet Hakan'ı da bugünki yazısı için aradım, ama ulaşmak mümkün olmadı. Burada özne ben olsaydım sorun yoktu. Haksız suçlamaların yakın geçmişte nelere malolduğunu gördük. Herkesin 'yanıldık, aldatıldık kusura bakmayın' demesinin acı çekenler için bir manası olmadığını biliyoruz. Kişilerin namus, şeref, haysiyet ve can güvenlikleri ülkeleri yönetenlerin emanetindedir. Son söz olarak: Tekraren kamuoyunun dikkatine sunuyorum. Mesele benim MHP adaylığım ise, kimseyi incitmeye gerek yoktur. Ben buradayım....

 

İşte Akşener'in açıklamaları:

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş