Meral Akşener'den çok sert Reza Zarrab ve Man Adası açıklaması

Meral Akşener'den çok sert Reza Zarrab ve Man Adası açıklaması
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, partisinin Artvin İl Başkanlığı'nda basın açıklaması yaptı. Man Adası ve Zarrab davasıyla ilgili çok sert konuşan Akşener, "Bir dolandırıcıyı nasıl en yüksek ağızdan 'hayırsever' olarak tanıttınız?" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yurt genelindeki ziyaretlerine Artvin'de devam ediyor.

İYİ Parti Artvin İl Başkanlığı binasının açılışını yapan Akşener, burada gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Man Adası ve ABD'de görülen Reza Zarrab davasıyla ilgili çok sert ifadeler kullanan Akşener, "Kılıçdaroğlu'nun yayınladığı dekontlarda asıl dikkat çeken, belgelerde adı geçenlerin o kadar büyük meblağları nasıl elde ettiğidir. Öğretmen emeklisi enişte o paraları nasıl kazandı? 1.5 milyon doları emekli maaşıyla mı kazandı?" dedi.

Akşener, Reza Zarrab'ın "Rüşvet verdim" dediği kişilerin de derhal soruşturulması gerektiğini söyledi.

İşte Meral Akşener'in açıklamaları:

"TÜRKİYE CİDDİYETİNİ KAYBETTİ"

Neredeyse bir yıl evvel Reza Zarrab kaçtıktan veya kaçırıldıktan sonra yaptığımız il gezilerimizde hükümeti uyaran pekçok şey söyledik. Bunlardan bir tanesi Türkiye Devlet olarak ciddiyetini kaybetti. Şimdi Birleşmiş Milletler’in kararını, ABD’nin kararını kabul etmiyorsunuz. Varsayalım, tamam. İran’la ticaretinizi yapacaksınız ona da tamam.

Baktığınız zaman İran’la ticaret yapmaya bir engel yok. Birleşmiş Milletler’in kararında bir engel yok. Sadece İran’a para ödemiyorsunuz. Yani cash para ödeyemiyorsunuz. Ne yapıyorsunuz, diyelim ki petrol aldınız, diyelim ki doğal gaz aldınız veya başka bir şey aldınız İran’dan, bunun karşılığında ilaç satıyorsunuz, giyim eşyası satıyorsunuz, Türkiye’den meyve-sebze satabiliyorsunuz, Türkiye’nin ürettiği herhangi bir ürünü satabiliyorsunuz. Yani bunun adı takas. Böyle bir sistemin içinde, anlıyoruz ki, Zarrab meselesinden bahsediyorum, bu takas işi ortadan kalkmış; Türkiye’den ürünler satılması yerine altın üzerinden abudik gubidik iş olmuş. Özü bu…

"BİRİLERİ RÜŞVET ALIP ZENGİN OLMUŞ AMA ANTALYA'DA DOMATES NARENCİYE DALINDA ÇÜRÜYOR"

Bazı insanlar zengin olmuş, bazı insanlar rüşvet almış. Fakat Türkiye’nin elde etmesi gereken gelir sağlanmış mı, hayır. Yani üretici, ürettiği malı satmış mı, hayır. Antalya’da domates narenciye dalında çürürken, siz altın üzerinden bir ticaret yapmışsınız. Bunlar Türkiye’ye ne kadar girdi ne kadar girmedi soru işareti… Ve adamın biri de çok iğrenç bir şekilde, açık açık şuna rüşvet verdim, buna rüşvet verdim şeklinde bir mahkeme…

"BİR DOLANDIRICIYI NASIL EN YÜKSEK AĞIZDAN 'HAYIRSEVER' OLARAK TANITTINIZ?"

Şimdi siz bu ülkeyi yönetirken, o kadar gayriciddi davrandınız ki, hükümete söylüyorum. Madem ambargoyu delecektiniz, madem tanımıyordunuz, bir şey de demiyordunuz bunlara… 26 yaşında bir dolandırıcıyla siz bu işi nasıl tuttunuz? Birincisi bu. Sonra bu iş ortaya çıktığında, 26 yaşında dolandırıcı olduğu anlaşılan bu kişiyi hayırsever birisi olduğunu en yüksek ağızdan nasıl söylediniz? Jet hızıyla üzerindeki soruşturmayı nasıl kapattınız? Cari açığımızı kapattığını nasıl iddia ettiniz? Hadi bunları geçtim, siz nasıl devlet yönetiyorsunuz ki bu adam elini kolunu sallaya sallaya Amerika’ya gidiyor, itiraf ediyor.

"DÜN 'HAYIRSEVER' DEDİĞİNİZ ADAM BUGÜN ABD AJANI, FETÖ'NÜN KRİPTOSU"

Amerika’ya gidiyor ve itirafçı oluyor. Şimdi aynı şekilde dün hayırsever iş adamı denilen şahıs ABD ajanı, CİA ajanı, FETÖ’nün kriptosu. Bütün bunlar diyelim ki doğru, siz nasıl bir devlet yönetiyorsunuz, siz nasıl hükümet yönetiyorsunuz ki sizi önüne gelen kandırıyor. Şimdi sizi FETÖ kandırdı, sizi bir ara Putin kandırdı, sizi Obama kandırdı, sizi Merkel kandırdı, sizi herkes kandırdı en son en muteber adamınız ‘Rıza Bey kardeşiniz’ de kandırdı. Böyle bir devlet yönetme, böyle bir hükümet etme yöntemi olamaz, bunun adı ciddiyetsizliktir.

a7eda2b80fa49daf78fb0b543abb7d83.jpg

"TÜRKİYE'NİN İTİBARI BEŞ PARALIK EDİLDİ"

Amerika’da ortaya çıkan çirkinlik Türkiye’nin itibarını yurt dışında iki paralık etmiştir. İYİ Parti olarak bizim bu duruma müsaade etmemiz mümkün değildir. Ayrıca Amerika’da görülen o mahkemede Türkiye’nin mağdur ülke olarak müdahil ülke olması gerekmektedir. Çünkü bu kadar paralar uçuşmuş havada Türk hazinesine ne girmiştir?

"RÜŞVET ALAN ŞAHISLAR DERHAL SORUŞTURULMALIDIR"

Dolayısıyla burada mağdur olan ülke Türkiye’dir. Mağdur edilen Türk milletidir. O nedenle Sayın Erdoğan ve arkadaşlarının bekasının eşittir Türkiye’nin bekasıdır algısının yaratılmasına müsaade etmeyeceğiz. Şuna rüşvet verdim, buna rüşvet verdim diye anlattığı şahısların çok hızlı bir şekilde Türkiye’de soruşturulması, kovuşturulması gerekmektedir. Bu kadar sakil, Türkiye’nin itibarını iki paralık eden bu zikzaklara bir an evvel son verilmelidir. Biz İYİ Parti olarak bu konuda milletimizi ve devletimizi mağdur görüyoruz o nedenle meseleye bu pencereden bakıyoruz.

MAN ADASI

Bir başka mesele ise Sayın Kılıçdaroğlu’nun gösterdiği dekontlar… Alışık olduğumuz bir tarz, sahte, fotokopi, aslını isteriz oraya dağıtın buraya dağıtın. Bunların hepsi yapıldı edildi. Fakat orada çok ilginç bir şey var, ‘giden para’ deniliyor, Sayın Cumhurbaşkanı diyor ki, hayır onlar ‘gelen para’ diyor. Görüyoruz ki 2017’de MAN Adası için kanun çıkarılmış. Bu çerçevede baktığımız zaman soru şu; Hangi şirkete gitti….

"ENİŞTE 1.5 MİLYON DOLARI EMEKLİ MAAŞI İLE Mİ BİRİKTİRDİ?"

Adı geçen şahıslar ne yaptı da bu paralar kazanıldı. Esasında bu paraların kaynağı meselesidir. Yani ahlaki olarak bir Cumhurbaşkanı’nın torunu, oğlu, dünürü, kardeşi vs vergi verilmeyen bir yere kazancını göndermesi gayri ahlakidir. Bu başka bir şey. Ama o özel kalem 1 buçuk milyon doları nasıl kazandı? Yani ne enişteymiş. Bu enişte darbeleri haber veriyor, milyon dolarları kazanabiliyor. Emekli öğretmen bu arkadaş. Nasıl bir becerikli enişte bu, emekli maaşından mı bu paraları biriktirdi de yolladı. Dolayısıyla bu mesele de çok su kaldırır. Türkiye’de yolsuzluğun, Türkiye’de rüşvetin, Türkiye’de ciddiyetsizliğin ne hale geldiğini gösteren ve Türkiye’ye dünyanın her tarafından iki paralık eden bir yönetim anlayışıyla karşı karşıyayız.

"CUMHURİYET DEĞERLERİNE YENİ BAŞTAN DÖNMEK ÜZERE YOLA ÇIKMIŞ BİR PARTİYİZ"

İYİ Parti yolsuzlukla mücadele etmek, İYİ Parti Türkiye’nin itibarını yeniden yükseltmek, Artvin’e girerken ‘Cumhuriyet şehrine hoş geldiniz’ yazıyordu, yani Cumhuriyet’in kazanımlarını paramparça eden bu yönetim anlayışını demokratik usullerle, sizlerin oylarıyla gönderip tekrar bu itibarı yeniden inşa etmek ve Cumhuriyet değerlerine yeni baştan dönmek üzere kurulmuş ve iktidar iddiasıyla yola çıkan bir partiyiz.

İlgili Haberler
Man Adası davasıyla ilgili yeni gelişmeFeyzioğlu'ndan Zarrab davası açıklamasıTayyip Erdoğan: Büyük bir hıyanetle karşı karşıyayızMeral Akşener'den Hopa'da gece mitingi
  • Yorumlar 11
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş