MHP’li başkan AKP’ye ateş püskürdü

MHP’li başkan AKP’ye ateş püskürdü

Karabük'ün 3 dönemdir belediye başkanlığını yapan MHP’li Rafet Vergili, "AK Partili arkadaşlar bu şehirlerimize elinizi sürmeyin biz gerekeni yaparız. Her yeri alacaklarmış, Safranbolu'yu niye CHP'ye bıraktınız" sözleriyle tepki gösterdi.

MHP Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, AKP’ye adeta ateş püskürdü.

AKP döneminde Karabük’te cenaze ve defin işlemlerini ücretli olduğunu söyleyen Vergili, “AK Parti her yerde seçimi alacakmış, Safranbolu’yu niye CHP’ye bıraktınız” sözleriyle tepki gösterdi.

AKP’nin ‘yıkılmayacak’ dediği hastaneye seçim sonrasında ‘içini boşaltıp yıkın’ talimatı geldiğini belirten Vergili, “AK Partili arkadaşlar bizim bu şehirlerimize elinizi sürmeyin biz gerekeni yaparız.” dedi.

İnternet Haber’in haberine göre; Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Sosyal Yaşam Merkezi açılışında yaptığı konuşmada AK Parti'yi sert sözlerle eleştirdi. Konuşmasında 3 dönemdir kentte yaptıklarını anlatan Vergili, seçimler yaklaştıkça propaganda ve eleştirilerin arttığını söyledi.

screenshot-10.png

AK Partililerin Karabük'ün 15 yılının kaybolduğunu ve mutlaka kendilerinin ellerinin değmesi gerektiğini dile getirdiklerini belirten MHP’li Başkan Rafet Vergili şunları söyledi:

AK PARTİ DÖNEMİNDE CENAZE ÜCRETLİYDİ

“AK Parti'nin eli Karabük'e değmişti. Ben size sözler vermiştim, sonra siz beni başkan seçtiniz. Sonra Karabük'ü değiştirmeye başladık. AK Parti’nin eli değmişken şöyleydi; Karabük'te cenaze ücretliydi. Cenazeyi herhangi bir yere nakletmek ücretliydi. Düğünlere bayramlara gitmek bedavaydı. Mezarlıklara girmemek AK Parti'nin en iyi yaptığı işlerden bir tanesiydi."

NE PARTİLİ, NE YAKIN NE AKRABA...

"Mezarlıklardan 66 kamyon çöp attık. Yalnız bir tane kaset bağlamışlar akşama kadar Kur'an okutturuyor. Evlerde kimse banyoya, tuvalete giremiyor. Biz yapmış olduğumuz her işi Allah için yaptık. Hiçbir şahsın menfaati için iş yapmak. Ne partili, ne yakın ne akraba bunların hiçbirisine hizmet olmadı. Herkese eşit muamele yapıldı.”

SAFRANBOLU'YU NEDEN CHP'YE BIRAKTINIZ!

Karabük'teki hizmetlerine devam edeceklerini anlatan Rafet Vergili, “Şimdi kendileri konuşuyorlar. 7 tane ilçede Milliyetçi Hareket Partisi seçimleri alacak ama şöyle iddia ediyor AK Parti; ‘Biz bu seçimi alacağız her yerde.' Aldığınız yer Safranbolu'yu niye bıraktınız Cumhuriyet Halk Partisi’ne madem seçim alıyordunuz? Şimdi Karabük'te seçim alacaklarmış. Bizim yaptıklarımızla kendi ellerinin değdikleri arasındaki farkı önce mukayese edecekler” dedi.

SEÇİMDEN 3 GÜN SONRA YIKARLAR!

Eleştirilerine devam eden Başkan Vergili sözlerine şöyle devam etti: “Biz size diyoruz ki bu hastaneyi yıkacaklar. Hemen bir pankart asıyorlar, ‘yıkılmayacak.' Siz de biraz inanıyorsunuz. Seçim biter bitmez ilk işleri doğum hastanesini yıkmak. ‘Devlet Hastanesi’nin içini boşaltıp yıkın’ talimatı gelmiş. Diyoruz ki, kardeşim Devlet Hastanesi’ni yıkıyorlar, ‘Hayır yıkmıyoruz‘ diye dev bir pankart asıyorlar ve Karabük'ün en büyük siyasileri söz veriyorlar AK Partililer, ‘Yıkılmayacak burası' diye. Seçim bittikten 3 gün sonra yıkıyorlar."

İMAM HATİP LİSESİ'Nİ DE YIKACAKLAR

"AK Parti'nin elinden gelen bu işler. Diyoruz ki, kardeşim bu hastaneyi üniversiteye devredelim. Biz size belediye olarak 200 dönüm yer verelim büyük bir hastane yapalım. Şimdi hastaneyi büyütemiyorlar, imam hatip lisesi yıkılacak yakında, görürsünüz. Oradaki spor sahasını da verecekler. Yine de yetmiyor hastane için."

KAYAN HASTANE KARAKOL NİYE YAPTINIZ

"Kim yaptı bu işi? O tarihte AK Parti il başkanı yaptı ve bir de milletvekili var işin içinde. Niye? Bizim bulduğumuz yerin toprağı sağlam değilmiş. Nerden biliyorsun sağlam olmadığını? Sağlam toprak arıyordun da Eskipazar'da kayan yere hastaneyi niye yaptınız? Kayan yere polis merkezini niye yaptınız? Madem topraktan anlıyordunuz! Ben bir tek şunu söylüyorum; AK Partili arkadaşlar bizim bu şehirlerimize elinizi sürmeyin biz gerekeni yaparız.”

baskan-vergili-2.jpg

İlgili Haberler