"Milletin iradesi daima başımızın üstündedir

"Milletin iradesi daima başımızın üstündedir
81 ilden gelen il başkanlarıyla iftarda bir araya gelen İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, "Milletimizin kararlarına ve tercihlerine sonuna kadar saygılıyız" dedi.

Sümeyra Kırca / İstanbul

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Türkiye'nin 81 ilinden gelen il başkanlarıyla Bakırköy'de iftarda buluştu.

Burada il başkanlarının ortak basın açıklamasını okuyan Kavuncu, Türkiye Cumhuriyeti'nin demokrasi mücadelesinin, uzun, zorlu bir birikime ve tecrübeye dayandığını söyledi.

6 Mayıs'ta alınan kararın Türkiye'de her kesimin vicdanlarını sızlattığına işaret eden Buğra Kavuncu, YSK'nın demokrasiye darbe vurduğunu ve bu seçimin bir vicdan seçimi haline gelmesine neden olduğunu vurguladı. Verilen kararın herkesi demokrasi adına endişeye sevk ettiğini vurgulayan Kavuncu, YSK'nın iptal kararına tepkilerin çığ gibi büyüdüğünü kaydetti. Kavuncu, "YSK'nın açıkladığı gerekçeli kararla, seçim iptalinin aslında hiçbir gerekçesi olmadığı, adeta zorlama bir şekilde gerekçe ve delil yaratılmaya çalışıldığı görülmüştür. Aynı zarftan çıkan 3 tercihin geçerli sayılmasına rağmen sadece birinin geçersiz sayılması demokratik teammülleri ve kurumları yerle bir etmiştir" dedi.

Kavuncu, Türk milletinin vicdanlı, ahlaklı ve namuslu bir millet olarak, bu zamana kadar iradesini her zaman ortaya koyduğunu belirterek, "Milletin iradesi daima başımızın üstündedir. Milletimizin kararlarına ve tercihlerine sonuna kadar saygılıyız" diye konuştu.

İstanbul'un Türkiye demek olduğunu belirten Kavuncu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Biz, İYİ Parti'nin 81 il teşkilatı olarak, Tunceli'den, Erzurum'a, Trabzon'dan, Çanakkale'ye, Bursa'dan, Aydın'a, Adana'dan, Kayseri'ye kadar tüm il başkanlarımız bir araya geldik ve 6 Mayıs'ta gasbedilen millet iradesinin, 23 Haziran'da sandıkta tekrar tecelli etmesi için var gücümüzle çalışacağımızı, demokrasiye olan inancın ülkemizde kaybolmaması için her türlü mücadeleyi vereceğimizi buradan kamuoyuna duyururuz. Milletin Sayın İmamoğlu'na teslim ettiği emanetin, tekrar kendisine verilmesi için her türlü katkıyı vereceğimizi kamuoyunun bilmesini isteriz. Bugün, Türk milleti olarak demokrasimize ve milli egemenliğimize yeniden ve hep birlikte sahip çıkma vakti gelmiştir. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener'in dediği gibi, 16 milyon İstanbullunun vicdanına dokunan İmamoğlu, bu seçimi itiraza mahal vermeyecek şekilde kazanacaktır. Her şey iyi olursa, her şey çok güzel olur. Her şey iyi ve çok güzel olacak."

Konuşmanın ardından 81 ilden gelen il başkanlarıyla hatıra fotoğrafı çekinildi. Daha sonra basına kapalı olarak devam eden toplantıda 23 Haziran seçim stratejileri ve faaliyetleriyle ilgili konular ele alındı.

  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58