Mucize Doktor dizisinde beklenmeyen ayrılık. Başrol oyuncusu veda ediyor

Mucize Doktor dizisinde beklenmeyen ayrılık. Başrol oyuncusu veda ediyor
İlk bölümünden itibaren büyük beğeniyle takip edilen Mucize Doktor dizisinde 'Adil Erinç' karakterine hayat veren Reha Özcan veda ediyor. Usta oyuncunun şubatın ilk haftası son kez dizi setine çıkacağı belirtildi.

FOX TV ekranlarında yayınlanan ve ilk bölümü 12 Eylül 2019’da yayınlanan Mucize Doktor dizisinde beklenmeyen bir ayrılık yaşandı.

Dizide Adil Erinç karakterine can veren Reha Özcan veda edecek. Yusuf Pirhasan ve Aytaç Çiçek'in yönettiği dizide, Reha Özcan son kez sette çalışacak. Dizinin dengelerini değiştirecek bu ayrılığın ardından senaryoda nasıl bir değişiklik yapılağı ise merak konusu oldu.

REHA ÖZCAN KİMDİR?

Reha Özcan, 5 Temmuz 1965 tarihinde Bingöl’de doğmuştur. Aslen Boyabat'lıdır. Tam adı Ragıp Reha Özcan'dır. Kardeşi Serhat Özcan’da kendisi gibi oyuncudur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden 1987 yılında mezun oldu. Aynı yıl Trabzon Devlet Tiyatrosu'na başladı. 1990-1991 sezonunda İstanbul Devlet Tiyatrosu'na atandı.

1992-1993 sezonunda Antalya'ya yerleşti ve Antalya Devlet Tiyatrosu'nda görev aldı. Aynı zamanda Akdeniz Üniversitesi'nin Tiyatro kulübünde ve Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu'nda yönetmen olarak görev yapan Reha Özcan, 2010 – 2011 sezonunda İstanbul Devlet Tiyatrosu'na tayin oldu. Ekim 2016’da Devlet Tiyatrolarından emekli oldu.

2017’de Müfit Can Saçıntı'nın hem senaryosunu yazıp hem de yönettiği “Yaşamak Güzel Şey” adlı sinema filminde rol aldı. Adı Efsane, Maral: En Güzel Hikayem, Karadayı, Suskunlar, Kurtlar Vadisi Pusu, IV. Osman gibi bir çok projede yer alan Reha Özcan, şimdilerde Fox TV ekranlarında yer alan Mucize Doktor adlı dizide Adil karakterine hayat vermektedir.

600fc5a87152d845086b8031.jpg

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş