O ilimizde yaşayan vatandaşlar dikkat: Korona virüs hasta sayısında büyük artış

O ilimizde yaşayan vatandaşlar dikkat: Korona virüs hasta sayısında büyük artış
Kars'ta korona virüs hasta sayısında 6 kat artış olduğu öğrenildi.

Kars Valisi Türker Öksüz, İl Pandemi Kurulu Toplantısı'nda kentteki korona virüs vaka sayısının 10 gün önce 30 olduğunu, alınan önlemlere uyulmaması nedeniyle büyük bir artış göstererek 176'ya yükseldiğini açıkladı. Bu rakam yaklaşık 6 kat artışa denk geliyor. Kars'ta 2 bin 145 kişi (Kovid-19) testi yapılırken, korona virüsten 7 kişi hayatını kaybetti.

Kars’ta korona virüs vaka sayısında artışa kentte yapılan bir nişan merasimi neden oldu. Korona virüs şüphesiyle hastanelere sevk edilenlerden 56'sı evlerinde, 53'ü ise karantina yurdunda gözetim altında tutuluyor. Kentte özellikle bazı vatandaşların maske kullanmaması ise dikkat çekiyor. 

Kars Valisi Türker Öksüz’ün İl Pandemi Kurul Toplantısı’nda son 10 günde vaka sayısında artış olduğunu belirtmesi üzerine cadde ve sokaklarda tedbirler artırıldı. Polis ekipleri sürekli vatandaşları sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarıyor.

Kentte korona virüs vakalarında artışın en önemli etkeni vatandaşların kurallara uymamasına bağlandı. Hiçbir işi olmadığı halde dolaşmak için cadde ve sokaklara çoğunluğu maskesiz olarak çıkan vatandaşlar vaka sayısının artmasına adeta davetiye çıkarıyor. 

Özellikle Faikbey Caddesi ile Kazım Karabekir Paşa Caddesi’nde güvenlik önlemlerinin yoğun olduğunu gören vatandaşlar ara cadde ve sokaklara yoğun bir şekilde çıkıyor. Yoğunluğun yaşandığı arka caddeler de korona virüs tedbirlerine uyumaması da vaka sayının artmasına neden oluyor.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58