Otobüsten inmek istemedi. Şoför ile tartıştı

Otobüsten inmek istemedi. Şoför ile tartıştı
İzmit'te toplu taşıma kartına HES kodunu tanımlamayan 68 yaşındaki Mehmet Yanduman yapılan tüm uyarılara rağmen otobüsten inmedi. İçerisindeki yolcularla beraber otobüsü durakta bekleten otobüs şoförü ise polis çağırdı. Yanduman, gelen polislere 'Burada mahsur kaldım' diyerek kendini savundu.

DHA'da yer alan habere göre, İzmit'te toplu taşıma kartına HES kodu tanımlamayarak otobüse binmek isteyen Mehmet Yanduman ile otobüs şoförü arasında gerginlik yaşandı.

OTOBÜSTEN İNMEK İSTEMEDİ

Olaya göre, İzmit-Körfez seferini yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait 41 BR 421 plakalı halk otobüsü, saat 13.00 sıralarında yolcu almak için İzmit Halkevi otobüs durağına yanaştı. Burada otobüse binen Mehmet Yanduman, ulaşım kartına HES kodu tanımlamadığı gerekçiyle sürücü tarafından uyarılarak indirilmek istendi. Yanduman inmek istemeyince halk otobüsü şoförü, içerisindeki yolcularla beraber otobüsü durakta bekleterek polis çağırdı. Gelen ekipler yaptıkları görüşmenin ardından Yanduman'ı ikna ederek otobüsten indirdi.

934cab7b8718d29224f0f75fd0cb182f.jpg

"BURADA MAHSUR KALDIM"

Korona virüs kısıtlamaları nedeniyle saat 13.00’ten sonra dışarıda olmaması gerektiğini ve ulaşım kartına HES kodu tanımlı olmadığı gerekçesiyle otobüse binemediği için geç kaldığını belirten Yanduman, “Bu nasıl bir şey anlamadım burada mahsur kaldım. Derince’de oturuyorum, kurallara da uyan bir insanım ama şu an otobüse binemiyorum nasıl olacak şimdi. Otobüse binince kartım geçersiz sayıldı. Ben şu an nasıl gideceğim eve? Dişçiye geldim, 12.55’te otobüse bindim, kartım geçersiz diye evime gidemedim” dedi.

efa32b271b0fbc4c52b715dec8cfb019.jpg

Yanduman daha sonra polisler tarafından ulaşım kartına HES kodu tanımlanması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’na götürüldü.

315834063b6d66134a233c7ddc59e3bc.jpg

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş