Özcan Deniz’e eski eşi Feyza Aktan’dan şoke eden suçlama

Özcan Deniz’e eski eşi Feyza Aktan’dan şoke eden suçlama
Özcan Deniz ve eski eşi Feyza Aktan arasında sular durulmuyor. Özcan Deniz’in eski eşi Fayza Aktan, fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kaldığı iddiasında bulundu. Aktan, Özcan Deniz ve abisi Ercan Deniz hakkında savcılığa başvurmasının ardından 2 ay uzaklaştırma kararı aldırdı.

Hürriyet Gazetesi’nden Özge Eğrikar’ın haberine göre, Feyza Aktan yaklaşık 2 yıl önce anlaşmalı olarak boşandığı, oğlu Kuzey’in babası Özcan Deniz hakkında, ‘zincirleme şekilde kasten yaralama’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’, ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlarından, abisi Ercan Deniz hakkında da, ‘konut dokunulmazlığının ihlali’, ‘zincirleme şekilde yaralama’, ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘devletin kurum ve organlarını aşağılama’ suçlarından şikâyetçi oldu.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan suç duyurusu dilekçesinde, "Feyza Aktan’ın hamile olduğu dönemde Özcan Deniz, evlenmeden önce bir evlilik sözleşmesi yapmak istedi. Sözleşmede, Aktan’ın evlilik birliğinden doğmuş olan ve doğacak tüm haklarından feragat ettiği, bir katkı payı talep etmeyeceği gibi hükümler yer almaktaydı.
25 Ocak 2018’de Deniz’in, Aktan’ı eski sevgilisi Buse Narcı’yla aldattığı haberleri çıktı. Deniz, evi terk edip arkadaşına giden Aktan’ı tehditle eve getirip kapıyı kilitledi.
Aktan kurtulmaya çalıştı, ancak Deniz boğazına yapışarak tokatlar attı ve kafasına vurdu. Hamile olan Aktan’ı karnının üstüne gelecek şekilde yere itekleyen Deniz, ‘Abimdeki silahı alacağım, ikimizi de öldüreceğim’ diyerek oradan ayrıldı.”
ifadeleri kullanıldı.
0x0-son-dakika-haberi-ozcan-denize-eski-esi-feyza-aktandan-sok-suclama-feyza-aktan-ozcan-polisi-ararsan-yuzunde-sigara-sondururum-dedi-1611290212076.jpg

“POLİSİ ARARSAN YÜZÜNDE SİGARA SÖNDÜRÜRÜM” DİYE TEHDİT ETTİ İDDİASI
Sözleşmeden vazgeçen Özcan Deniz, her şeyin yoluna gireceğine dair söz vererek Feyza Aktan’la evlendi. Çocuk doğduktan sonra evlilik sözleşmesini yeniden gündeme getiren Deniz, eşi üzerinde baskı kurdu.
Çocuğunu ve ailesini düşünen Feyza Aktan, bu sözleşmeyi imzalamak zorunda kaldı. Aktan, Almanya’da tatildeyken Deniz bir kadınla mesajlaşınca aralarında yine tartışma çıktı. Dilekçede, Deniz’in yine şiddet uyguladığı, “Polisi ararsan yüzünde sigara söndürürüm” diye tehdit edildiği ifadelerine yer verildi. Aktan, darp raporu alıp boşanmak istedi.
0x0-son-dakika-haberi-ozcan-denize-eski-esi-feyza-aktandan-sok-suclama-feyza-aktan-ozcan-polisi-ararsan-yuzunde-sigara-sondururum-dedi-1611290238808.jpg

AĞABEYİ DE ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ
Feyza Aktan, savcılığa sunulan dilekçede, Özcan Deniz’in ağabeyi Ercan Deniz’in de evini bastığını iddia etti:
“Ercan Deniz, ‘Eğer o raporu bize teslim etmezsen seni öldürtürüm’ diye tehdit etti. Tehditlere dayanamayan Aktan, darp raporunu Deniz’e verdi ve telefonundaki darp fotoğraflarını sildi. Boşanmanın ardından Deniz, ‘Çocuğun velayetini babasına veriyorum’ şeklinde protokolde değişiklik yapılması konusunda sözleşme imzalaması için ölümle tehdit etti. Aktan’ın güvenliği için gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz.”

1 AY TEDBİR KARARI
Savcılık tarafından soruşturma devam ederken Feyza Aktan, Özcan Deniz ile ağabeyi Ercan Deniz hakkında korunma talep etti. Mahkeme, ikilinin 1 ay süreyle Feyza Aktan’a yaklaşmamasına karar verdi. 1 aylık tedbir süresinin dolmasının ardından Aktan yeniden mahkemeye başvurdu. Mahkeme 1 ay daha tedbir kararı verdi.
158973.jpg

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58