Satışı yasaklanmıştı: O etleri tüketmeye devam ediyorlar

Satışı yasaklanmıştı: O etleri tüketmeye devam ediyorlar
Çin'de ortaya çıkan korona virüs salgınından sonra ülkede satışı yasaklanan vahşi hayvan etlerinin tüketilmeye devam edildiği aktarıldı.

Korona virüs salgınının ortaya çıktığı Çin'deki vahşi hayvan tüketimi dünyanın tepkisini çekmişti. Çin yönetimi tepkiler üzerine vahşi hayvan eti satışını yasakladı. Ancak ülkenin çeşitli yerlerinde satışların devam ettiği belirtildi. 

Vuhan şehrinde vahşi hayvan satan bir markette başladığı belirtilen korona virüs nedeniyle hükümetin açıkladığı yasaklara rağmen ülkenin Guangzhou şehrinde yer alan Xihua Farmer’s Market adlı ıslak pazarda kurbağa ve kaplumbağa satılmaya devam ediliyor.

TÜKETMEYE DEVAM EDİYORLAR 

Pazarda canlı karideslerin de açık bir şekilde satıldığı görüntülenirken, satıcıların müşteri taleplerine göre canlı akrep satmaya da istekli oldukları ifade edildi. Çin hükümeti; kaplumbağa, kurbağa, yılan ve akrep gibi çoğu hayvanın satışını Şubat’ın sonlarından itibaren yasaklamıştı ancak hükümetin satılabilecek “vahşi hayvanlar” listesini revize ettiği belirtildi. Tam listenin en erken Mayıs ortasına kadar kesinleşmesi beklenirken o zamana kadar vahşi hayvanların satılmaya devam edilebileceği tahmin ediliyor.

1 MAYIS'TA YASAKLANDI 

Dünyayı kasıp kavuran korona virüs (Covid-19) salgının başladığı Çin'in Guangdong bölgesinde yer alan Shenzhen şehrinde, köpek ve kedi eti satışı ve tüketimi 1 Mayıs'ta yasaklandı. Alınan yasak kararının ardından kentin kedi ve köpek eti tüketiminin yasak olan Çin'deki ilk kent olmuştu.

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58