Seçimi kaybeden AKP'li başkan giderayak indirimleri iptal etti

Seçimi kaybeden AKP'li başkan giderayak indirimleri iptal etti
Balıkesir’de yeniden aday gösterildiği seçimi kaybeden AKP’li belediye başkanı Yücel Yılmaz, görev devrinden önce toplu taşımada yaptığı indirimleri geri çekti.

Balıkesir’de seçim sürecinde, “öğretmen ve sağlık çalışanlarının her zaman destekçisiyiz” sözleriyle toplu taşıma ücretlerinde yüzde 40’a varan indirim yapan ve öğrencilere ise sınav dönemlerinde toplu taşımayı ücretsiz olduğunu açıklayan AKP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, seçimi kaybettikten sonra toplu taşımada yaptığı indirimi geri çekti.

balikesir-buyuksehir-belediyesi-800455.jpg

“GİDERAYAK SÜRPRİZ OLDU”

Toplu taşıma şoförü Gökhan Köse, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede seçim vaadi olarak verilen indirimlerin geri alındığını belirterek, “Saat 07.00’den beri çalışıyorum. Bu kartlarla ilgili büyük sıkıntı var. Normal olan öğrenci indirimleri devam ediyor ama seçim vaadi olarak verilen memur kartları var, öğretmen, sağlıkçılardan tam ücret kesiliyor. Normalde 10 TL kesiliyordu. Bunların desteği bize geçte olsa yatırılıyordu en son biraz alacağımız kaldı ama insanlarda öyle bir tepki var ki, neden 15 kesiyor neden böyle oluyor diye. Biz sabahtan beri buradaki arkadaşlar, tek tek konuyu anlatıyor. Buradaki amaç nedir bilmiyorum ama giderayak yine bir sürpriz oldu” ifadelerini kullandı.

bjk-8793-1.jpg

”BÖYLE BİR ŞEY BEKLEMİYORDUK”

Balıkesir’de üniversitede okuyan öğrenci Rabia Gülşah Gültaş ise yaklaşık 3 yıldır Balıkesir Üniversitesi öğrenci olduğunu belirterek, "3 senedir vizelerde, finallerde ücretsiz bir şekilde okulumuza gidip geliyorduk bu bize tanınmış bir ayrıcalıktı. Şu anda ise biz kartımızı bastığımızda öğrenci indirimi olan ücreti bizden kesiyor, ücretsiz hakkımızı kaybettik. Bu durum bizi birazcık şaşırttı, böyle bir şey beklemiyorduk. Sınav sürecimiz bir hafta daha devam edecek, bu süreçte ücretsiz bir şekilde okulumuza gitmeyi bekliyorduk” diye konuştu.

İlgili Haberler