Suriyeli sığınmacı karakolda polisleri taradı. Önüne gelene ateş etti 3 polis yaralandı

Suriyeli sığınmacı karakolda polisleri taradı. Önüne gelene ateş etti 3 polis yaralandı
Kocaeli Gebze'de Suriyeli bir sığınmacının polis merkezinde polislere saldırdığı ortaya çıktı. Suriyelinin kaptığı silahla sağa sola ateş açarken bir polisi vurduğu, toplamda üç polisin yaralanmasına neden olduğu belirtildi...

Odatv''nin haberine göre, film gibi olay önceki gece yarısı A.T.’nin, Medikal Park Hastanesinde kendisini odaya kilitleyerek kesici aletle intihar teşebbüsünde bulunmasıyla başladı. 

Suriye uyruklu A.T., Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliğine bağlı ekipler tarafından intihardan vazgeçirildi ve intihara teşebbüsten hakkında işlem yapıldı. Fakat A.T. ifadesi bittikten sonra polis merkezi amirliğinden ayrılırken görevli bir polis memurunun kafasına yumrukla vurup boynuna sarılarak yere düşürdü.

KARAKOLDA RASTGELE ATEŞ AÇTI

Odatv’nin edindiği bilgilere göre kafasını mermer zemine vuran polis memuru geçici hafıza kaybı yaşadı. Yere düştüğü esnada belinden düşen silahı alan A.T. ise polis merkezinde rastgele ateş etmeye başladı. 

Bu esnada polis merkezi içerisinde bulunan kadın komiser yardımcısı sağ ayak bilek kısmından yaralandı. Bir başka komiser yardımcısı ise olaya müdahale ederken sol elinden hafif şekilde yaralandı. 

Saldırgan A.T., sol bacak baldır kısmından silahla ateş edilerek etkisiz hale getirildi. Hastanede terdavi altına alınan saldırganın hayati tehlikesinin sürdüğü aktarıldı. 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

İlgili Haberler