Süleyman Soylu'nun Saadet Partisi çelişkisi!

Süleyman Soylu'nun Saadet Partisi çelişkisi!
31 Mart seçimleri öncesinde Saadet Partililere söyledikleriyle gündeme gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katıldığı bir programdaki açıklamaları dikkat çekti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP’nin İstanbul seçim kampanyası için zamanının büyük bölümünü son dönemde İstanbul’da geçiriyor. Bakan Süleyman Soylu’nun açıklamaları da dikkat çekiyor.

Dün katıldığı bir canlı yayında konuşan Süleyman Soylu, “Saadet Partili kardeşlerimiz Binali abiyle aynı evde büyüdüler. Yani birbirlerini herhalde Binali abi, Saadet Partili kardeşlerimize Ekrem İmamoğlu’ndan daha yakındır” ifadesini kullandı. Soylu’nun bu sözlerine ilk tepki Saadet Partisi’nden geldi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı Twitter hesabından Soylu'nun videosunu alıntılayarak, "‘Saadet Partili kardeşlerimizle aynı evde büyüdüler.’ cümlesindeki kelimelerin karşıt anlamlıları; ‘Saadetçik’, ‘Teröristler’ Şu seçim nelere kâdir, 1 ayda dil bilgisi öğretiyor insana" dedi.

AKP’li İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart seçimleri öncesinde, Saadet Partisi’ni terör örgütü PKK ile ittifak yapmakla suçlamıştı. 31 Mart öncesinde Soylu, Saadet Partisi için, “Karamollaoğlu bana diyor ki, ‘en ahlaksızca kampanyayı yapıyor’. Ahlaksızlığı yapan ben miyim, yoksa Erbakan’ın milli görüşünü iki milletvekili için PKK’ya satan mıdır ahlaksız? Şanlıurfa ve Adıyaman’da Saadet Partisi ile PKK ittifak etmektedir” demişti.

Bu sözlerle de yetinmeyen AKP’li Bakan Soylu, Saadet Partisi için ağır sözlerine devam etmiş, Üsküdar'da katıldığı bir programda daha önce Saadet Partisi hakkındaki ifadelerine itiraz eden iki Saadet Partili'ye “24 Haziran’da Saadet Partisi sattı bu milleti, hadi oradan densiz. Karamollaoğlu sattı. Densiz, ne söylüyorsun? Utanmadan bir de milletin içine çıkıyorsunuz" ifadelerini kullanmıştı. 

Bu sözler sonrasında Soylu, ifadelerine tepki gösteren Saadet Partilileri gözaltına aldırıp bir süre karakolda tutmuştu. 

İşte Soylu'nun 31 Mart öncesinde Saadet Partililerin gözaltına alınmasına neden olan sözleri:

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58