Tarkan’ın imar dosyası Sabah gazetesini karıştırdı

Tarkan’ın imar dosyası Sabah gazetesini karıştırdı
Tarkan’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki imar dosyası, Sabah gazetesini karıştırdı. Sabah yazarı Mevlüt Tezel, Tarkan’la ilgili “Arsa simsarı” nitelendirmesinde bulunurken Hıncal Uluç’tan Tarkan’a destek geldi. Uluç, "Tarkan’ın suçu parasını Avrupa Bankalarına kaçırmaması, ülkesine yatırım yapması ve pek çok insana iş imkanı yaratacak işler kurması mı” diye yazdı.

 

Pop müzik sanatçısı Tarkan’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki (İBB) imar dosyasının 6’ncı kez Meclis’e gelmesi son dönemde tartışılan konular arasında yerini aldı. Bu konu Sabah gazetesinde karışıklığa neden oldu.

“ARSA SİMSARI TARKAN”

Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel, “Arsa simsarı Tarkan” başlıklı yazısında “Tarkan'ın imar değişikliği konusunda yerel seçimlerde yakınlaştığı Ekrem İmamoğlu'na güvendiği yönünde yorumlar yapıldı. İmar başvurusunun tam oylama aşamasında geri çekilmesinin bir nedeni olmalı. Belki de topluma sempatik gelecek bir proje sunulup imar alınmaya çalışılacak. Bu olay gündeme geldikten sonra o araziye binalar dikilirse Tarkan'a kıyak yapıldığına dair söylentiler çıkar hem kendisi, hem de İmamoğlu zor duruma düşer” ifadelerine yer verdi.

“SUÇU ÜLKESİNE YATIRIM YAPMASI MI ?”

Aynı gazetenin yazarı Hıncal Uluç ise “Sanat ve sanatçı üzerinden siyaset yapmak…” başlıklı yazısıyla Tarkan’a destek verdi. Uluç yazısında Tarkan’ın suçunun parasını Avrupa Bankalarına kaçırmaması, ülkesine yatırım yapması ve pek çok insana iş imkanı yaratacak işler kurması mı” diye yazdı.

İşte Hıncal Uluç’un ilgili yazısının o bölümü:

Mevlüt bu ülkede az olan "Life Style/ Yaşam" yazarı olma yerine, yüzlerce siyasal yazardan biri olmayı hedefledi sanki, son zamanlarda..

Siyasetten uzak olması gereken Günaydın ekinde siyaset yazmaya başladı. Doğrudan da değil.. Sanatçı üzerinden.

Sanat dünyasında adı yıllardır MegaStar olan, her yaz Açık Hava Tiyatrosu'nu arka arkaya on gece dolduran tek sanatçı Tarkan'la ilgili yarım yamalak bir gazete haberini basamak yapmış.

"Arsa simsarı Tarkan" diye bir başlık atmış. İşin içine Ekrem İmamoğlu'nu karıştırıp durup dururken siyaset yapmış.

"Üzgünüm muhalifler. Tarkan da kupon arazi peşinde koşan bir arsa simsarı çıktı" diyor. "Üzgünüm muhalifler" yazının şifresi..
Tarkan'ın yıllardır bilinen, doğa, hayvan, insan sevgisinin göz boyama olduğunu ileri sürüyor..
 

Tarkan, sanatı ve sempatisi ile yarattığı gücü, ülke sorunları için kullanmaya, ama reklamını yapmadan kullanmaya başladı.


Sanat dışındaki yaşamı, özel hayatını hiç sergilemedi. Kazandığı paraları gece alemlerinde yemedi. Avrupa Bankalarına kaçırmadı. Ülkesinde yatırım yaptı.
Pek çok insana iş imkanı yaratacak işler kurmak istedi..
Suçu bu mu Mevlüt?.
Yoksa..
Ötesini istersen, bana uğra.. Bir öğlen birlikte yemek yiyelim. Birlikte tartışalım, Sevgili Kardeşim!.

“KİMSEDEN RANT BEKLENTİM YOK”

Söz konusu olayla ilgili Tarkan, söz konusu arsa ile ilgili kimseden bir rant beklentisi ya da ayrıcalık isteğini olmadığını söylerken “Konuyla ilgili 13 yılı aşkın süredir ben de her vatandaş gibi hukuksal haklarımı kullanarak başvurularımı yapmış ve mağduriyetimin giderilmesi için bu doğrultuda ilerlemişimdir” açıklamasında bulundu.

  • Yorumlar 10
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş