TFF'den Süper Lig yayın ihalesi açıklaması. Neden iptal edildiği ortaya çıktı

TFF'den Süper Lig yayın ihalesi açıklaması. Neden iptal edildiği ortaya çıktı

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig ve 1. Lig naklen yayı ihalesinin iptal edilmesi ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Süper Lig ve 1. Lig'in naklen yayın ihalesinde uzun süredir devam eden görüşmeler olumsuz sonuçlandı.

BeIN Medya ve Saran Holding'in verdiği teklifler yetersiz kalınca, ihale iptal edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu; süreç ile ilgili resmi açıklama yaptı.

TFF'nin internet sitesinde yer alan "Süper Lig ve 1. Lig Yayın İhale Komisyonu Toplandı" başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"İhale için verilen teklif bedellerinin yetersiz bulunması dolayısıyla Yayın İhale Komisyonu'nca ihalenin iptali yönünde tavsiye kararı alınmıştır.

Yayın İhale Komisyonu'nun gelen teklifleri yetersiz bulduğu gerekçesiyle aldığı ihalenin iptaline yönelik tavsiye kararı, TFF Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilmiş ve bu doğrultuda Yayın İhalesi iptal edilmiştir.

TFF Yönetim Kurulu tarafından alınan karar gereği Yayın İhale Komisyonu'nun önerileri doğrultusunda belirlenen yayın ihalesi muhammen bedeli ve diğer kriterlerin sağlanması şartıyla, Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının devrine ilişkin olarak tüm ilgililere 2 Mart 2024 Cumartesi günü saat 13.00'e kadar tekliflerini iletmeleri için süre verilmiştir.

Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının kapsamı ve sağlanması gereken asgari şartlar hakkında bilgi almak isteyenlerin en geç 01.03.2024 saat 17.00'ye kadar Türkiye Futbol Federasyonu ile iletişime geçmeleri kamuoyunun bilgilerine duyurulur."

d53329c63c10421aa4dcc851e219863c-1.jpg

İlgili Haberler