Türk bilim insanı Prof. Uğur Şahin büyük müjdeyi verdi. Pfizer BioNTech aşısı mutasyonlu virüse karşı koruma sağlayacak

Türk bilim insanı Prof. Uğur Şahin büyük müjdeyi verdi. Pfizer BioNTech aşısı mutasyonlu virüse karşı koruma sağlayacak
BioNTech'in Türk kurucusu Prof. Dr. Uğur Şahin geliştirdikleri korona virüs aşısı ile ilgili kritik bir açıklama yaptı. Prof. Şahin üçüncü doz aşının denemelerinin yapılacağını belirterek üçüncü doz aşının korona virüsün mutasyona uğramış versiyonuna karşı koruma sağlamasının beklendiği belirtildi.

Korona virüs salgınında dünya çapında 2.5 milyondan fazla insanın ölmesine sebep olan virüsün mutasyonu ile ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı…

Pfizer-BioNTech’in geliştirdiği korona virüs aşısı ile ilgili üçüncü doz aşının denemelerinin yapılacağı duyuruldu. Yapılan açıklamada üçüncü doz aşının Covid-19’un mutasyona uğramış versiyonuna karşı koruma sağlamasının beklendiği belirtildi.

PROF. UĞUR ŞAHİN AÇIKLADI

Pfizer’ın CEO’su Albert Bourla, “Şu anki veriler aşımızın mutasyona uğramış virüse karşı koruma sağladığını gösteriyor. Fakat aşı üzerine eklemeler yapılarak yeni mutasyona karşı bağışıklık sağlanması olası” dedi.

BioNTech’in kurucusu ve CEO’su olan Prof. Uğur Şahin, “Korona virüsü aşısına ekleme yapma stratejisi gelecekteki yeni zorluklara çözüm olacaktır. Farklı senaryolara karşı hazırlıklı olmak istiyoruz” dedi.

İlgili Haberler

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58