Yarbay Alkan'dan Kılıçdaroğlu'na saldırıya tepki

Yarbay Alkan'dan Kılıçdaroğlu'na saldırıya tepki
Mehmet Alkan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya tepkisinde, “Erdoğan'ın çelengine şiddet uygulayan iki genç tutuklandı. Görüyorsunuz işte çelenge şiddete tutuklama var ama ana muhalefete saldırıya tutuklama yoktur” ifadelerini kullandı.

Şırnak'ta 2015 yılında jandarma karakoluna yapılan saldırıda şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan'ın KHK'yla ordudan atılan ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan Sözcü gazetesinden Mehmet Andaç'a konuştu. Alkan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na linç girişimine tepki gösterdi. Alkan, “Bugünkü durumla ilgili olarak ilginç bir nokta belirtmek isterim ki o törende Erdoğan'ın çelengine şiddet uygulayan iki genç tutuklandı. Görüyorsunuz işte çelenge şiddete tutuklama var ama ana muhalefete saldırıya tutuklama yoktur” ifadelerini kullandı.

Mehmet Alkan’ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

 “ŞEHİTLERİN HESABINI VERECEK OLAN İKTİDARDIR”

Son günlerde muhalefetin terörü desteklediği şeklindeki söylemlere değinen Alkan, şöyle devam etti:

“Diyorlar ki muhalefet terörü destekliyor. Yahu muhalefetin elinde nasıl bir imkân ve yetenek var ki böyle bir şeyi yapsın, yapabilsin. Kaldı ki teröre ve teröriste destek olmak bana göre vatana ihanettir ve ceza kanununa göre suçtur. O halde muhalefetten bu desteği yapanlar kimlerse haklarında adli işlem yapılması gerekir, yapılmıyorsa yetkililer görevini yapmıyor demektir. Bu söylem iktidarın kendi sorumluluğunu başkalarına atma ve hedef şaşırtmasından başka bir şey değildir. Şehitlerin hesabının sorulması gereken ve o hesabı vermesi gereken ancak ve ancak iktidardır.”

“ERDOĞAN'IN ÇELENGİNE ŞİDDET UYGULAYAN İKİ GENÇ TUTUKLANDI”

Kardeşinin cenaze töreninde, Cumhurbaşkanı 'Recep Tayyip Erdoğan'ın çelengine şiddet uygulayan iki gencin tutuklandığını söyleyen Alkan, sözlerini şu şekilde devam ettirdi:

“Öğrendiğim kadarıyla Ankara’daki saldırıda bulunan kişiler şehit yakını değildir. Şehit yakını ise de tepkilerini muhalefete değil iktidara yöneltmeleri gerekir. Ve şehit yakınıysa da bu tepkisini ‘saldırı’ olarak değil ‘düşünce ve fikir açıklaması’ olarak yapması gerekir. Bakınız benim kardeşim Yüzbaşı Ali Alkan, çözüm süreci sırasındaki yanlış politikalar yüzünden 22 Ağustos 2015 tarihinde şehit olduğunda ben bunun hesabını düşünce açıklaması yoluyla sordum. Hiçbir kişiye karşı ne ben ne de başkası şiddet eylemine girdi. Ancak bugünkü durumla ilgili olarak ilginç bir nokta belirtmek isterim ki o törende Erdoğan'ın çelengine şiddet uygulayan iki genç tutuklandı. Görüyorsunuz işte çelenge şiddete tutuklama var ama ana muhalefete saldırıya tutuklama yoktur.”

“BEN ŞEHİT KARDEŞİ DEĞİL MİYİM? 'KRAL ÇIPLAK' DEDİM, ARKASINDAYIM”

İktidara 'Hangi suçu işledim?' sorusunu yeniden yönelten Alkan, “Ben düşünce açıklamamdan dolayı, görevdeyken disiplin cezası aldığım gibi daha sonra tam da 22 Ağustos 2016 tarihinde yani Ali'nin birinci yılında imzalanan bir kararla 'terörist' olarak ihraç edildim ve halen terörist olarak, olmayan eylemlerle yargılanıyorum. Ben şehit kardeşi değil miydim? Benim ki patlama değil miydi? Benim buna hakkım yok muydu? Sonra ben ne yaptım, kime şiddet uyguladım, kime hakaret ettim, hangi suçu işledim? Sadece ve sadece doğruları söyledim, 'Kral çıplak’ dedim ve halen dediğimin arkasındayım” diye konuştu.

İlgili Haberler
Yarbay Mehmet Alkan'dan Bahçeli'ye imalı göndermeYarbay Mehmet Alkan'dan Bahçeli'ye sert cevap!Yarbay Alkan : "Nereye kadar bedel ödenecektir?"
  • Yorumlar 5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.