5 Ağustos 2021 Perşembe
İstanbul Hava durumu İstanbul 34°C
Doviz verileri
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
YAZARLAR
Hasan DEMİR
Hasan DEMİR

Mecliste ve dünyada kaç parti var?

[email protected]
+
Aa
-
25 Eylül 2007 Salı

“Bir elin parmakları kadar!”
Gerçekten öyle! Evet, bir elin parmakları kadar ve ne acıdır ki o parmaklar “aynı bilekte birleşiyor”, “aynı beden” adına, bir tek hedefe, kendisini var eden kudret olan, “Millete” vuruyor. İnanılması güç, anlatılması zor bir durum, bu. Peki, beş parmağın birleştiği “bilek” in arkasındaki “beden” hangi beden ve nasıl oluyor da, bu milletin parmakları, başka beden ve kafaların “yumruğu” olarak, millete dönüyor, Türk’e, Kürt’e, Laz’a Çerkez’e, yani millete iniyor!
O beden, “Globalizm” de denilen “Liberal sistem”. Ve bu bedenin “beyni” birkaç “aile” !
Bu beden ve bu beynin:1.Demokrasi 2.İnsan hakları 3.Serbest piyasa Gibi, bir düzine “yalanı” bu yalanları gerçekleştirmek için de:
1. Birleşmiş Milletler  2. NATO 3. AB 4. Lahey Adalet Divanı gibi yine bir düzine düzmece “kurum”u var.

***

Gerçek şu ki bu “beyin” dünyanın hiçbir ülkesinde “gerçek demokrasiye” tahammül edemez, etmez, öyle olduğu içindir ki, BM çatısı altında, hele NATO şemsiyesi dibinde toplanmış hiçbir ülkede “gerçek demokrasi” yoktur.
Buna izin vermezler.
Yine bu “beyin” takımı için “insan hakları” arsız, pervasız ve şerefsizce söylenmiş bir yalandır, Filistin bunun örneği, Irak’ta yaşananlar bunun ispatı, Afganistan’da olup bitenler bunun delili, Afrika ve dünyanın başka bölgelerinde açlık, susuzluk ve ilâçsızlıktan ölen, cesetlerini leş yiyicilerin gagaladığı milyonlarca “insan”, bunun inkârı mümkün olmayan belgesidir..
Ve bu “beynin” her millete reçete diye sunduğu, “serbest piyasa”, yeryüzünün en büyük “yalanı/talanı” dır.

***

Yeryüzündeki “sorunları” da, “çözümleri” de bu “beyin” kendine ait bedeni beslemek için üretir. Sen tutar, “Demokrasi” , “insan hakları” ve “serbest piyasa” malzemelerini kullanarak, “Avrupa Birliği” der, “Birleşmiş Milletler” yahut “NATO” der, demesen bile, plân ve programını bu mihraklardan esecek/beslenecek şekilde yoğurursan, PKK’lı bir “parmak” da olsan, kökün o bilektedir, başka parmak da olsan, kökün o bilektedir.. Çünkü PKK o mihrakların ürünüdür. Sağ/sol da o mihrakların ürünüdür. BOB da, AB de, Yeni Osmanlıcılık da, Laiklik de.. Eşyanın tabiatı olarak bunların cümlesi neşet ettikleri mihraka hizmet eder. Meclis’teki bütün partiler arasında bir fark kalmıyor, çünkü, herkes farkında olarak veya olmayarak, bu büyük, bu “global senaryoda” yer alıyor. Putin’in Rusya’sı bunu fark etti, çark etti.

***

Yani, “çözüm” şayet “sorunları üretenlerin aklı ve malzemesiyle” üretilmişse, (ki Meclis’teki bütün partilerin programları bu mantıkla üretilmiştir) “çözüm” değil yine ve yeni bir “sorun” doğuruyor.. Tanzimat’tan beri ve iki elin parmaklarına yaklaşan anayasa denememize rağmen hâlâ aynı meseleleri konuşuyor olmamız, ne demek istediğimizi anlatmamıza yeter de artar bile.

***

Evet, Meclis’te tek parti var. “Serbest piyasa” nın, “insan hakları” yahut “Demokrasi”nin, Brüksel’in, Lahey’in, AB’nin, NATO’nun, BM’nin, yani “Globalizm”in, yani Batı’nın.. Yani Filistin, Irak ve Afganistan’ın yani Afrika’da susuzluk ve açlıktan bir deri bir kemik can çekişen milyonların müsebbibi olan “mihrak”ın partisi.. İşte onun için insanlık Hz. Muhammed(s.av.) gibi devrimci yiğit, Mustafa Kemal gibi, şartlar ne kadar olumsuz olursa olsun, “Globalizm” in topuna birden meydan okuyabilecek bir “akıl” bir “yürek” hasreti çekmekte..
İşte bu hasret çekildiği için şurada bir avuç insan “Türk/Kürt” diye didişmekte, 70 küsur milyonun cebinden her hafta tam bir milyar dolar borç faizi olarak “Globalizme” ödenmekte, topraklar, fabrikalar, madenler “Globalizm” tarafından talan edilmekte.. Bu oyun sadece Türkiye’de değil.. Mısır’da böyle, Suudi Arabistan’da böyle, Pakistan’da, hatta ABD ve Avrupa’da, velhasıl her yerde böyle... Onun için, birkaç istisna dışında, “Aslında dünyada tek parti var!” diyeceğim ve siz buna inanmayacak, bana kızacak, belki de acıyacaksınız..
Olsun.. “Şahit ol Yâ Rabbî” diyebilmek için, biz söyleyelim, bir yerlerde kaydı bulunsun..

DİĞER YAZILARI
TÜM YAZILARI
DİĞER YAZARLAR
"43 Grupo"yu gördünüz mü?

Arslan BULUT
"43 Grupo"yu gördünüz mü?
Yangın dehşetini bir de yaşayandan dinleyin!
Yangın dehşetini bir de yaşayandan dinleyin!
Arslan TEKİN
Yangın dehşetini bir de yaşayandan dinleyin!
Sanayisizleşme
Sanayisizleşme
Esfender KORKMAZ
Sanayisizleşme
'Ateş' ve 'BM' terörüne dikkat!!!
'Ateş' ve 'BM' terörüne dikkat!!!
Hüseyin Macit YUSUF
'Ateş' ve 'BM' terörüne dikkat!!!
Kara kader; facialar mı AKP mi?
Kara kader; facialar mı AKP mi?
Orhan UĞUROĞLU
Kara kader; facialar mı AKP mi?
Darbe darbe söyle bana kim yapacak seni acaba!
Darbe darbe söyle bana kim yapacak seni acaba!
Selcan T. HAMŞİOĞLU
Darbe darbe söyle bana kim yapacak seni acaba!
Geleneksel kültürümüzde saz
Geleneksel kültürümüzde saz
Mehmet YARDIMCI
Geleneksel kültürümüzde saz
Tam da küresel güç olacakken!
Tam da küresel güç olacakken!
Servet AVCI
Tam da küresel güç olacakken!