Yıldırım kulaklıkla talimat mı aldı?

Yıldırım kulaklıkla talimat mı aldı?
Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın ortak canlı yayındaki jest ve mimiklerini değerlendiren Beden Dili ve Mikro Mimik Uzmanı Semih Pehlivan, "Yıldırım duruş olarak sanki kulaklıktan talimat alıyormuş izlenimi veriyordu" dedi.

Beden Dili ve Mikro Mimik Uzmanı Semih Pehlivan, seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve rakibi AKP'nin adayı Binali Yıldırım'ın katıldığı ortak canlı yayın programını değerlendirdi.

Yıldırım'ın, programın moderatörü İsmail Küçükkaya'nın 'beka' sorusu sonrasında "dur" ya da "sus" işareti yaptığını gözlemlediğini söyleyen Pehlivan, İmamoğlu'nun ise oldukça rahat bir yayın geçirdiğini belirtti.

Sözcü'den Kubilay Aydın'ın sorularını yanıtlayan Pehlivan'ın açıklamaları şöyle:
“İsmail Küçakkaya taviz vermeyen ve kontrolü kaybetmeyen bir görüntü çiziyor. Zaman zaman Binali Yıldırım'a zaman zaman da Ekrem İmamoğlu'na destek oluyor gözükse de tarafsız bir portre çizdi. Bu anlamda beden dilini etkin bir şekilde kullandı.

"YILDIRIM GERGİN, İMAMOĞLU HEYECANLI..."

"Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu’na göre oldukça gergin. Ekrem İmamoğlu ise oldukça heyecanlı. Binali Yıldırım daha çok ezberlediğini tekrarlıyor izlenimi veriyor. Zaten ezber dışına çıkıldığı anda ya müdahale ediyor yada bir takım sesler çıkarıyor.

"İsmail Küçükkaya sorular arasında “Beka sorunu var demiştiniz” deyince Binali Yıldırım çok gerildi ve iki eliyle İsmail Küçükkaya’ya “Dur” veya “Sus” anlamına gelecek hareket yaptı.

"Ekrem İmamoğlu veriler gösterirken Binali Yıldırım asla o tarafa bakmıyor, genelde mümkün oldukça o tarafa bakmak istemiyor.

YILDIRIM'IN EN ÇOK RAHATSIZ OLDUĞU KONULAR

"Binali Yıldırım bazı konularda çok geriliyor. Özellikle AA veya YSK ile ilgili iletişimlerde çok gergin bir hal alıyor. En çok rahatsız olduğu şey ise “Kul hakkı yendi” konusu idi. Bu konuda açıklama yaparken sesi çok net olarak düştü.

"YILDIRIM KENDİ DE İNANMADIĞI ŞEYLERİ SÖYLERKEN ELİNİ GÖĞSÜNE GÖTÜRÜYOR" 

“Binali Yıldırım kendi de inanmadığı şeyleri söylerken elini göğsüne götürüyor. Örneğin; Seçimi kazanmışız tabii ki afişleri asacağız derken bu hareketi yaptı. Bunun anlamı beden dilinde vücudunun savunmasız yerlerini kapama ihtiyacı olarak açıklanır. Bu hareketin benzerini bazen siyasetçiler elleriyle ceketlerinin önünü kapama şeklinde gösterirler. Benzer bir şekilde vakıflara destek olmak gerekiyor derken eli tamamen göğsündeydi. Tüm program sırasında bu hareket tekrarlandı. Mal varlığı konusunda da durum aynı idi.

"Ekrem İmamoğlu beden dilini Binali Yıldırıma göre çok daha iyi kullanıyor. Örneğin “Demokrasiyi sekteye uğratanlar” derken eliyle Binali Yıldırımı gösterdi.

"Ekrem İmamoğlu bir noktada kontrolü kaybediyor gibi göründü. O da 'Ne soru soracağımı siz mi karar vereceksiniz' dedi. Fakat bu kontrolü kaydetmekten ziyarete hakkının yendiğini düşündüğü için müdahale olabilir.

"BİNALİ YILDIRIM SOLAK BİR SİYASETÇİDİR AMA..."

"Binali Yıldırım normalde solak bir siyasetçidir. Fakat gergin olduğu anda sağ elini yoğun kullandı. Kişiler gergin olduklarında aktif kullandıkları ellerinin tersini kullanır.

"Binali Yıldırım duruş olarak sanki kulaklıktan talimat alıyormuş izlenimi veriyordu.

"İkinci bölümde Binali Yıldırım yönünü mümkün oldukça Ekrem İmamoğlu’na göre ters tarafa çevirdi.

İlgili Haberler
İşte Erdoğan’ın talimatıyla atılan manşetlerOrtak yayın seçim sonucunu etkiler mi?
  • Yorumlar 6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş