Zeki Kılıçaslan açıkladı: Korona virüs ne zaman zirve yapacak?

Zeki Kılıçaslan açıkladı: Korona virüs ne zaman zirve yapacak?
Korona virüsün mayıs başında zirve yapmasını ön gördüğünü belirten İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, bazı kısıtlamaların ise mayıs ortasında kalkmasını beklediğini söyledi.

Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, korona virüs salgınının Türkiye'deki akıbetine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sputnik’e konuşan Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, şu ifadeleri kullandı:

'MAYIS BAŞINDA ZİRVEYİ GÖRÜRÜZ'

“Pandemi, Türkiye ve dünyada mayıs başında zirve noktaya ulaşacak ve sonrasında hastalığın eğrisi aşağıya inecek. Mayısın ikinci yarısından itibaren bazı kısıtlamalar kademeli olarak kaldırılabilir ancak bazı kısıtlayıcı önlemler uzun süre uygulanmaya devam edecek.”

İnsanlığın çok ciddi bir salgınla karşı karşıya olduğunu ve başlangıçta bu tehdidi gereğine uygun şekilde ele almayan ABD ve İtalya gibi ülkelerin daha fazla zarar gördüğünü söyleyen Kılıçaslan, şöyle devam etti:

'GEREKLİ ÖNLEMLERİN TAMAMI ALINMADI'

“Türkiye’de salgın daha geç başladı, hala daha yükseliş evresindeyiz. Ülkemizde bazı kısıtlayıcı önlemler zamanında alındı ancak gerekli önlemlerin tamamı alınmadı. En önemli hata, İran sınırının kapatılmasında ve uluslararası seferlerin askıya alınmasında geç kalınmasıydı. Ayrıca başlangıçta yeterli sayıda test yapılmadı."

  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş