Ziya Selçuk'tan öğretmen atamalarına ilişkin açıklama!

Ziya Selçuk'tan öğretmen atamalarına ilişkin açıklama!
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen atamalarıyla ilgili olarak, “Çok az branşta ihtiyacımız var aslında. Sistem doymuş vaziyette.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Programda öğretmen atamalarına değinen Selçuk, sayının mümkün olduğunca yüksek tutulmaya çalışıldığını belirterek, “Ama sandıkları kadar bir tek benim imzamla olmuyor. Bu bir kabine meselesi, maliyet meselesi, çalışma bakanlığıyla ilgili bir konu ve hükümet meselesi. “ dedi.

Beklentilerinin olabildiğinde yüksek kapasitede bir sayıda atama imkânı oluşturabilmek olduğunu dile getiren Selçuk, “Bunun için de Hazine ve Maliye Bakanlığı ve diğer bakanlıklarla görüşüyoruz. Aslında rakamlarla ilgili son aşamaya da geldik. Çalışmalar bitmek üzere bürokrat düzeyinde. Bu olduğunda zaten açıklayacağız. Bizim şu anda emekli olan öğretmenlerimiz var. Çok az branşta ihtiyacımız var aslında. Sistem doymuş vaziyette. Bu yüzden eğitim fakültesinden mezun olanlarla ilgili tedbirleri YÖK'le beraber almaya çalışıyoruz. Eğitim fakültesi kontenjanlarını yüzde 10 daralttık. Seneye tekrar daraltıp, bu ihtiyaca göre mezun sayısının denetlenmesi yönündeki çalışmalar yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

  • Yorumlar 16
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.