10 Kasım Cumartesi 2018 reyting sonuçları

10 Kasım Cumartesi 2018 reyting sonuçları
10 Kasım 2018 reyting sonuçları açıklandı mı? İkizler Memocan mı? Kalk Gidelim mi? Erkenci Kuş mu? O Ses Türkiye mi? reytinglerde hangi dizi galip geldi, dün akşam itibariyle belli oldu. İşte reyting sonuçları

10 Kasım 2018 Cumartesi reyting sonuçları büyük bir heyecanla bekleniyor. Her hafta olduğu gibi yine bu hafta da cumartesi gecesi reytinglerde büyük bir çekişme yaşandı. Diziseverler, İkizler Memocan mı, Kalk Gidelim mi, Erkenci Kuş mu, O Ses Türkiye mi? birinci oldu araştırıyor. Dün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü olması sebebiyle birçok televizyon kanalı Anma Günü nedeniyşe programlar düzenledi. Türk dizilerin ve programların devam etmesinde önemli bir rol oynayan reyting sonuçları yapımcılar içinde kırmızı bir çizgi. 

10 KASIM 2018 REYTİNG BİRİNCİSİ

10 Kasım 2018 reyting sonuçlarına göre Cumartesi günü ekrana gelen yapımlar arasında STAR TV'nin sevilen dizisi Erkenci Kuş Total'de zirveyi kaptı.

AB grubunda ise O Ses Türkiye zirvede yer aldı.

Totalde Erkenci Kuş birinci, Gülbin Tosun ile Fox Ana Haber ikinci, İkizler Memo-Can üçüncü sırada yer aldı.
 
AB grubunda O Ses Türkiye birinci, Erkenci Kuş ikinci, Kalk Gidelim üçüncü sırada yer aldı.

Ana Haberlerde FOX Ana Haber bülteni yine tüm rakiplerine fark atarak açık ara birinci oldu.

İŞTE TOTAL'DE İLK DÖRT PROGRAM

1.    ERKENCI KUS
2.    GULBIN TOSUN ILE FOX ANA HABER HAFTA SONU
3.    IKIZLER MEMO-CAN
4.    YENI GELIN

İŞTE AB'DE İLK DÖRT PROGRAM

1.    O SES TURKIYE
2.    ERKENCI KUS
3.    KALK GIDELIM
4.    GULBIN TOSUN ILE FOX ANA HABER HAFTA SONU

REYTİNG NASIL ÖLÇÜLÜR

Reyting şu basamakları takip eder: Ölçümün yapılacağı bölgede yaşayan insanların demografik özellikleri ve sosyo-ekonomik statüleri hakkında ayrıntılı bilgi toplanır. Ardından söz konusu bölgenin yapısını temsil etme yeteneğine sahip ailelerden oluşan bir izleyici paneli oluşturulur. reyting ölçümü yapılması için seçilecek ailelerin bulunduğu şehirlerin 5 yaşın üzerinde olup kentli nüfusa sahip olması gözetilir. Yaklaşık 41 milyon kişilik bir nüfusa karşılık gelir).şu anda yapılan reyting ölçümleri 2201 evde, 2801 rating aleti takılarak yapılmaktadır. O evdeki tüm televizyonlara bu aletten takılır. Peoplemeter adı verilen bu reyting aletinin özel bir kumandası vardır. bu kumandayla o anda televizyon seyretmekte olan kişi sayısı ve bunların kim olduğu da gözlemlenebilir. Evdeki her aile bireyine bir numara tahsis edilmiştir. örneğin 1 numaralı düğme babanın, 2 numaralı düğme annenin, 3 ve 4 numaralı düğme çocukların gibi. aile bireyleri, televizyon izlemeye başladıkları anda ve izlemeyi bıraktıkları anda kumanda cihazında kendilerine ait düğmeye basarlar. ayrıca 9 dakikada bir “aynı kişiler mi?” sorusu görülür. böylece aile bireyleri izlemeyi bitirme ve başlama anlarında kişisel düğmelerine basmaları konusunda uyarılmış olurlar.

REYTİNG NEDİR

Reyting bir programın izleyici oranını ifade eder. Reklam verenler için ölçülmektedir. Reyting ölçümünün toplumsal bir misyonu yoktur. Amaç hangi zamanda, hangi programı, kimlerin seyrettiğini tespit edip hedef kitleye ulaşmaktır. Televizyonların daha kuruluşlarında belirli bir görüş ve amaçları, ona bağlı olarak da hedef izleyici kitleleri vardır ve pek değişmez. Bu açıdan bakıldığında reyting, televizyoncuların bir meselesi değilmiş gibi görünüyorsa da sonunda televizyon kanalları da birer ticarethanedir. Ayakta durabilmeleri için gelire ihtiyaçları vardır, bu gelirin ana kaynağı da reklamdır. 


10 Kasım 2018 reyting sonuçları için haberimizi takip edebilirsiniz.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.