3 şerit yetmedi bayıra tırmandı. TEM otoyolunda korku dolu anlar

3 şerit yetmedi bayıra tırmandı. TEM otoyolunda korku dolu anlar
TEM Otoyolu Kocaeli mevkiinde zikzaklar çizerek ilerleyen sürücü onlarca kişinin hayatını tehlikeye attı. Yaklaşık bir dakika boyunca zikzaklar çizen araç, adeta olacakların sinyalini önceden verdi. Çekici önce yol kenarındaki bayıra çıktı ardından da bariyere çarptı

DHA'nın haberine göre, görüntüler TEM Otoyolu Kocaeli-İstanbul yönünde kaydedildi. Çekicinin sürücüsü üç şeritli yolda zikzak çizmeye başladı. Sürücünün kontrolsüz bir şekilde yaptığı manevralar yoldaki diğer sürücüleri tehlikeye attı. Orta şeritten, sol şeride geçmeye çalışırken arkadan gelen bir midibüsle çarpışma tehlikesi de atlatan çekicinin sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybetti.

Yol kenarındaki duvara çarpan çekici daha sonra yeşillik alana çıktı. Aracın kapısı açılınca sürücü düşmekten son anda kurtuldu. Araç daha sonra yine yola girdi. Sürücünün zikzakları, kazaya davetiye çıkartan hareketleri ve en sonunda kaza yapması arkadan gelen başka bir araçtaki yolcunun cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde yolcunun "Bak bak neler yapıyor. Abi bunun kafası güzel bunun kafası" demesi dikkat çekiyor.  

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş