600 milyon dolarlık krediye onay

600 milyon dolarlık krediye onay
Enerji Bakanı Albayrak, Tuz Gölü Yeraltı Doğalgaz Depolama Tesisi için Dünya Bankası'ndan istenen 600 milyon dolarlık kredinin onaylandığını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak,  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı himayelerinde, OPET ve İŞKUR iş birliğiyle Türkiye'de kadın istihdamını artırmaya yönelik "OPET'te Kadın Gücü" projesinin imza töreninde konuştu.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Albayrak, Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulu'nca, Tuz Gölü Yeraltı Doğalgaz Depolama Tesisi'nin genişletme çalışmaları için 600 milyon dolarlık kredinin onaylandığını söyledi. 

Bazı çevrelerin ekonomide karamsar bir tablo oluşturmaya çalıştığını, ancak Türkiye'nin tarihi projeleri hayata geçirmeye devam ettiğini söyleyen Albayrak, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Tuz Gölü Yeraltı Doğalgaz Depolama Tesisi için 600 milyon dolarlık kredi dün onaylandı. Üstüne üstlük Asya Yatırım Kalkınma Bankası'ndan da ön onaylı 600 milyon dolarlık dilim kabul gördü. Son onayı haziran ayında alıyoruz. Böyle bir iklimde Türkiye'nin böyle bir krediyi finanse etmiş olması Türkiye'ye, buradaki istikrara ve ülke ekonomisinin geleceğine duyulan güvenin en net göstergelerinden biridir. Birileri ne derse desin bu inanç ve benzeri yatırımlar, 24 Haziran'dan sonra da katlanarak ve güçlenerek büyümeye devam edecek."

İlgili Haberler

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş