Ali Karahasanoğlu, FETÖ'cü Ferhat Sarıkaya'nın tahliyesini istedi

Ali Karahasanoğlu, FETÖ'cü Ferhat Sarıkaya'nın tahliyesini istedi
Hilafeti savunan ve AKP'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, FETÖ'cü savcı Ferhat Sarıkaya'nın tahliye edilmesini istedi.

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, bugünkü yazısında Yaşar Büyükanıt'ın vefatını kaleme aldı.

"Dünyanın “Yüce Divanı”ndan yırttı, ya ahiretteki?" başlıklı yazısında skandal ifadeler kullanan Karahasanoğlu, FETÖ üyeliği suçundan cezaevinde yatan Ferhat Sarıkaya'nın hazırladığı ve içerisinde Yaşar Büyükanıt'ın da geçtiği 'Şemdinli iddianamesi'ni  hatırlattı ve Sarıkaya'nın cezaevinde olmasının 'haksızlık' olduğunu savundu.

FETÖ'cü eski savcı Sarıkaya'dan 'yürekli insan' diye bahseden Karahasanoğlu, şöyle devam etti:

"2006’da Yaşar Büyükanıt’a dava açma girişiminde bulunan ve bu girişimi başarısız kalan FETÖ, 2009’da ve sonraki süreçte, darbe ile suçlanan birçok paşanın ismini tespih tanesi gibi iddianamelere yerleştirdiği halde, onları sanık sandalyesine oturttuğu halde, Yaşar Büyükanıt’ı davalardan niye muaf tutmuştu?

'MAALESEF CEZAEVİNDE'

FETÖ ile küçük de olsa bağı olanlar içinde, tek yürekli savcı Şemdinli İddianamesi’ni hazırlayan Ferhat Sarıkaya çıktı.. Onun verdiği bilgi kadar, başka hiçbir kişinin, bu yapı hakkında samimi beyanda bulunduğunu görmedim.. Kıldan tüyden beyanlarla, kendisini cezaevinden çıkartan birçok FETÖ’cü var iken, maaelesef o savcı, şimdi hâlâ cezaevinde..."

  • Yorumlar 11
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş