Arnavutköy'deki fabrikada patlama

Arnavutköy'deki fabrikada patlama
Arnavutköy'deki suni deri üretimi yapıldığı belirtilen fabrikada yağ kazanı patlaması sonucu 3 kişi yaralandı. Fabrika çalışanları kendilerini dışarıya attı. İhbar üzerine fabrikaya, sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Görgü tanıklarından Burak Kenar, "Bir anda şiddetli bir patlama oldu. Sonra koşuşturma oldu.  İlk bir yaralıyı çıkarttılar.  Diğer yaralıyı oynatmadılar bacağı kırıktı. Üçüncü yaralı da yürüyerek kendi ambulansa bindi." dedi.

Arnavutköy Hadımköy'de suni deri üretimi yapılan fabrikada saat 09.15 sıralarında yağ kazanında patlama oldu.

Fabrika çalışanları kendilerini dışarıya attı. İhbar üzerine fabrikaya, sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Patlamada Erdoğan Kaya isimli bir çalışan ağır şekilde yaralanırken, Rüşdü Gül ve ismi öğrenilemeyen bir başka çalışan ise hafif şekilde yaralandı.

Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı. Polis ekipleri de fabrikada incelemelerde bulundu.

"YAĞ KAZANI BASINÇLA PATLAMIŞ"

Olayı anlatan görgü tanıklarından Burak Kenar, "Burası deri fabrikası. Kapı önünde bekliyorduk. Bir anda şiddetli bir patlama oldu. Sonra koşuşturma oldu.  İlk bir yaralıyı çıkarttılar.  Diğer yaralıyı oynatmadılar bacağı kırıktı. Üçüncü yaralı da yürüyerek kendi ambulansa bindi. Yağ kazanı basınçtan patlamış. Kalabalık bir fabrika burası" diye konuştu.

Bir başka görgü tanığı ise, "Çok büyük bir patlama oldu içeride. Arkadaşlar kendi çabalarıyla yaralıları dışarı çıkardılar. Ağzı burnu kan içindeydi. Sonra itfaiye ekipleri geldi. Kazan patladığını söylüyorlar" dedi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58