Atatürkçü Düşünce Derneği'nden çok sert bildiri

Atatürkçü Düşünce Derneği'nden çok sert bildiri
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) tarafından, Atatürk'e yapılan saldırılarla ilgili çok sert bir bildiri yayınlandı. Bildiride Atatürk düşmanı Mustafa Armağan ve kanal yönetimini hedef alan ADD, "bu alçaklığa izin vermeyeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'le ilgili söylenen skandal sözlere Atatürkçü Düşünce Derneği'nden çok sert tepki geldi.

Konuyla ilgili bildiri yayınlayan Atatürkçü Düşünce Derneği, bildiride şu ifadelere yer verdi:

TVNet’te 7 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan ‘Derin Tarih’ isimli programda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli şahsiyetlerinden Prof. Dr. Afet İNAN’a yönelik hakaret ve iftiralarda bulunulmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi hatırasına dil uzatan ve sadece onun değil Yüce Türk Ulusu’nun manevi kızı olan, Türk Tarihçisi. Prof.Dr.Afet İnan hakkında mesnetsiz ve alçakça söz ve iftiralarda bulunan kendini bilmez Süleyman Yeşilyurt ve diğerleri, alenen suç işlemişlerdir.

Atatürk'ü seven ve onun ilkeleri, devrimleri, idealleri peşinde koşan insanları kasten yaralayan, üzen, rencide eden bu kişiler, bir taraftan da Atatürk’ü incitmeyi, küçük düşürmeyi, yıpratmayı ve bu suretle hakaret etmeyi bir yandan da Yüce Türk Milletinin değerlerini yok etmeyi amaçlamaktadırlar. Bunun tek adı vardır o da “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suretiyle bölmektir”.

Bu kişiler ve tv kanalı, Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret ederek Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sını, 5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’u ve Türk Ceza Kanunu’nu, ihlal etmişlerdir. Suç işleyen, sadece iftiracı bu zat değildir, aynı zaman da bu zatın iftiralarını yayınlayan TV Net’in sorumlularıdır.

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, bu alçakça olayı gerçekleştiren kişilerin hak ettikleri cezalara çarptırılmalarını sağlamak amacıyla hem bu kişi hakkında hem de iftiralarını yayınlayan TV Net sorumluları hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 

İlgili Haberler
Atatürk'e hakaret eden Yeşilyurt ve Akar'a gözaltı kararı!Atatürk'e hakaret eden Bahadıroğlu'nun programı iptal edildiSosyal medya Atatürk için ayağa kalktı!Sinan Oğan'dan 'Atatürk' tepkisi!
  • Yorumlar 19
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş