Aziz Yıldırım'dan hükümet çıkışı 'Gerekirse kavga ederiz'

Aziz Yıldırım'dan hükümet çıkışı 'Gerekirse kavga ederiz'
Fenerbahçe Başkan adayı Aziz Yıldırım canlı yayında adeta isyan etti.

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, basın toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Sarı Lacivertlilerin büyük ilgi gösterdiği basın toplantısında Aziz Yıldırım'ın bazı sözleri ayakta alkışladı.

gnnqhkvwsaadd-i.jpg

İşte Yıldırım'ın sözleri:

Kimseyle kavga etme niyetinde değilim, fakat eğer birisi benimle kavga etmeye kalkarsa, karşılık veririm.

Altı yıl önce 'Aziz Yıldırım ayrıldı, Türk futbolu rahatladı' dediler. Şimdi ise 'Aziz Yıldırım dönsün, Türk futbolunu kurtarsın' diyorlar. İşte bu ülke böyle bir yer.

Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını istiyorum. Dört yıldır Fenerbahçe şampiyon olamıyor ve bunun nedenini mahkemelerde geçen süreçlerde arıyorum. Ben ve arkadaşlarım sürekli mahkemelerle uğraştık ve bu durum Fenerbahçe'ye zarar verdiğini kabul ediyoruz.

Şampiyonluğu Birlikte Kaçırdık

İnsanlara 'kombine almayın, forma almayın, maça gitmeyin' gibi şeyler söylendi. Ve hep birlikte Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu kaçırdık.

Kulübü Halka Açtım

Fenerbahçe bir kurumsal yapıya sahip ve dışarıdan birileri gelip kulübü denetledi. Böyle bir şey olabilir mi? Dün kulübün durumu hakkında dağıtılan bilgileri arkadaşlarım inceliyor. Eğer bir düşüncem olursa, bunu paylaşırım. Fenerbahçe'de para sorunu olmaz! Kulübü neden halka açtığımı soruyorlar; eğer isteseydim bunu yapmaz, ölene kadar başkan kalırdım. Hapiste olduğum sırada kulübü halka açtım ve 1 milyon üye hedefledim. Anadolu'da Fenerbahçeliler için binalar açılmasını istedim ve birkaç yerde bunu gerçekleştirdik, ancak sonra bu yerler kapatıldı.

Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biridir. Fenerbahçe'nin istemediği bir şey Türkiye'de gerçekleşmez! Ne zaman mı? Birlik olduğumuz zaman! Birlik olmadığımız sürece hiçbir şey başaramayız.

Türkiye'nin Kuva-yi Milliyesi, Fenerbahçe Spor Kulübü'dür.

"Her şey yolundaydı, rahattım; peki neden adaylık için karar verdim? Fenerbahçe'de bazı problemler var. Diğer arkadaşlara aday olmalarını önerdim, fakat onlar benim varlığımda aday olmayacaklarını ifade ettiler. Bu yüzden aday olmak zorunda kaldım. Yirmi yıl boyunca başkanlık yaptım ve zor zamanlarda altı şampiyonluk gördük. Para meselesini hiç konuşmadık."

1 Milyar 950 Bin TL Borç Bıraktım
"Kulüpte 1 milyar 950 bin TL borç bıraktım, bunun yarısı döviz cinsindendi. Bankalarla yapılan anlaşmalar sonucu bu borç, Türk Lirası cinsinden 4 milyar TL'ye ulaştı. Diğer borçlarla birlikte toplamda 12 milyar TL borç bulunuyor! 630 milyon € borç gösterildi. Ülker ile stadın yanına yapılacak konutlar için planlar yapılmıştı ve bunlar satılacaktı. Tüm anlaşmalar tamamlanmıştı. Fenerbahçe ve Ülker her biri 70 milyon € kazanacak, Emlak Konut ise %20 pay alacaktı. Ancak arsa gitti ve Murat Ülker hâlâ kağıt üzerinde tutuyor. Şu anda o borç yok. 51 milyon € borç yok ama o zaman 630 milyon € içinde gösterilmişti. Bizim bıraktığımız borç 400 milyon € idi, bunu açıkladım. 50 milyon € değerinde oyuncu sattınız, devlete gittim ve vergi iadesi için kanun çıkarttım. Bunu da düşerseniz 300 milyon € kalır! Bana kalan eski yönetimden borç vardı, bu da 200 milyon €'ya indi! Daha fazla konuşulursa alacaklar ortaya çıkacak, evet doğru."

Birazdan bazı tekliflerim olacak, ne olacak? Hep beraber göreceğiz.

Bunlar anlamıyor, anlamıyorlar...

Derbiyi Kazanacağız

Bu hafta Galatasaray ile oynayacağımız derbiyi kazanacağız ve yeni bir süreç başlayacak."

"2018 ŞAMPİYONLUĞU SEÇİME KURBAN GİTTİ"

"Futbol takımını üzülerek takip ettim. Kulübe uzaktan bakmanın avantajını elde ettim. Yaptığımız hataları gözlemledim. Düşünce yapımızı değiştirmek, değişerek gelişmek bir erdemdir. Mevcut kulüp başkanının ve yönetimin çalışmalarına engel olmamak, olayı saha dışına taşımamak adına muhalefet yapmadım. Konuştuğumda da birlik ve beraberliğe dikkat çektim. Özellikle bu sezon seçimin saha içini etkilemesi adına Ocak 2024'ten bu yana sükunet çağrısı yaptım. Camiayı futbol takımının arkasında olmaya davet ettim. Bu hafta Galatasaray derbisini kazanacağız ve yeni süreç başlayacak. 2018 şampiyonluğumuz seçim sürecine kurban edildi, ben bunu yapmadım. Hiçbir seçim, şampiyonluktan önemli değildir. İnşallah bundan sonra seçim uğruna hiçbir kupalar, madalyalar feda edilmez. Bugün karşınızda şampiyonluk avantajının rakibimizde olması üzüntüsüyle bulunuyoruz."

"FENERBAHÇE'Yİ ŞAMPİYON YAPMAZLAR DEDİ"

"Mevcut başkan "Ben başkan olduğum sürece, Fenerbahçe'yi şampiyon yapmazlar" dedi. Bu ne demek? Bunu arkadaşlarla düşündük. Bizi kim şampiyon yapmak istemiyor? İktidar mı, devlet mi? Hakemler mi, TFF Başkanı mı? Kim? Eğer bunlar birbirine bağlıysa, alttan yukarı gitmeyeceğiz! Yukarıdan söyleyeceğiz!"

"DEVLET AYRI, HÜKÜMET AYRI"

"Eğer davamız hakem komitesi başkanı veya federasyon başkanıysa çok kolay. Devlet ayrı, hükümet ayrı! Biz devletle kavga edemeyiz! Ama hükümetle haklı olduğumuzda mücadele yaparız, yaptık! FETÖ konusunda iç içeydiler, hep beraber yürüdük! Onun için açık olacağız!"

"Benim twitter'ım yok, trollerim de yok! Ben kimsenin adamı değilim, Fenerbahçe'nin adamıyım!"

"SAKIN BU İŞLERE GİRMEYİN"

"Yiğit Bulut'un trolleri varmış, AKP beni destekliyormuş falan... Ben kimsenin adamı değilim! Ben hiçbir partinin adamı değilim, olmam da! O troller de bu işlere girmesin! Ben duymam! Sakın bu işlere girmeyin! Hükümet desteği ile değil, bir laf uğruna geliyorum! 'Ben varken Fenerbahçe2yi şampiyon yapmayacaklar' lafı üzerine.. İktidar duruyor, TFF Başkanı duruyor, hakemler duruyor.. Çocuklar ağlıyor, öyle diyorlardı!"

Aziz Yıldırım: "Atatürkçüyüm. Laik ve Cumhuriyetçiyim."

"3 SENE İÇİN GELECEĞİM"

"72 yaşındayım, 3 sene için geleceğim! Daha fazlasını yapamam! 'Yap' deseniz bile yapamam!"

"Çocukları kurtarmalıyız! Benim kızım geliyor, maç oynanıyor... Fenerbahçe 0, karşı takım 1! Maçı sordu, "1-0 galibiz" dedim. Sonra baktı 'Neden yalan söylüyorsun?' dedi. Çocuklar kazananın yanında olmak istiyor. Onların aşkı için şampiyon olmamız lazım."

"Ali Bey de seçilebilir ancak yanlışlardan ders almalıyız. Fenerbahçe'nin borcundan fazla alacağı var! Bunu mahkemede çözemezsin, masada çözeceksin! Büyük alacağımız var, bunu inşallah çözeceğiz."

JOSE MOURINHO, FENERBAHÇE

Aziz Yıldırım: "Jose Mourinho ile iki saat konuştuk. Konuşmaları sürdürmek için arkadaşları menajerleri ile devam edecek. Biz ne para, ne transfer konuştuk. Konyaspor maçını izlediğini söyledi. Bir aday telefonla konuşmuş. Mevcut başkan menajer göndermiş. Üç tane şey... Şimdi diyorlar '15 Milyon € buna verilir mi?' Ya sana ne kardeşim?"

"Dün akşam diyorlar ki 'Beşiktaş'a üç teknik direktör adayı var. Şu olmaz, bu olur' Ya siz yönetici misiniz?"

"ANLAŞIRSAK GELECEK"

"Jose Mourinho şartlarda anlaşırsak gelecek! Ama rahat bırakmıyorsunuz, burayı takip ediyor! Suudi Arabistan'a gitmiyor! Rahat olun! Bahreyn'e iki konferansa gidecek, 2 milyon $! Anlayın yani değerli basın! Olumlu olun!"

"İYİ OLAN BOZULMAZ"

"Zeljko Obradovic ile 5 aydır hiç konuşmadım! Antrenör gayet iyi, iyi olan şey bozulmaz! Kötü olursa, bakılır!"

"Roberto Carlos'u aldık, sohbet ederken 'Avrupa'da final oynar ve Şampiyonlar Ligi'ni alırız' dedi. Bu bizim aklımızda yok. Ancak Carlos bunu bütün oyunculara aşıladı, böyle bir hava oldu. Chelsea, Sevilla, Inter... O motivasyonla oldu!"

"PARASININ YARISINI BEN VERECEĞİM"

"Bu yönetime teklifim, Jose Mourinho ile çalışmayı düşünüyorlarsa; Şekip Mosturoğlu'ndan rica edeceğim, iki taraftan arkadaşlar gitsin ve imzayı atsınlar. Kim seçilirse, Mourinho ile devam etsin! Biz kaybedersek, Mourinho'nun yarı parasını da ben ödeyeceğim! Haydi bakalım..."

"ÜZERİNDE ÖLÜ TOPRAĞI VAR"

"Fenerbahçe'nin üzerinde ölü toprağı var! 4 sene bizden, 6 sene bu yönetimden! Parayı imece usulü vereceğiz, halledeceğiz! Üç sene kombine alacağız, banka borcunu kapatacağız! Yoksa büyük tehlike var!"

"CÖMERT OLMA DURUMU YOK"

Aziz Yıldırım: "Jose Mourinho gelirse, istediği birkaç oyuncuyu alırız. Transferde cömert falan bir durum yok! İçeriyi bir göreyim, ona göre bakarım."

"ŞAMPİYON YAPMAYA GELİYORUM"

"Zengin iş adamları geliyormuş yönetime! Zengin adamları ne yapayım? Zengin adam yönetime girince çalışmaz! Bu kadar mı kafanız çalışmıyor! Para versinler yeter! Murat Ülker'e, Ferit Şahenk'e başkan olmalarını söyledim ama işleri var!"

"Borcu kapatmaya değil, şampiyon yapmaya geliyorum!"

"BAYRAKLARI SALLAYAMADIK"

"Bayrakları çıkardık ama bir türlü sallayamadık."

"Borçtan kurtulmak gerekiyorsa, gerekirse basketbol salonu satılır! Bilmiyorum, onlara bakılır! Biz şampiyonluğa , çocukları mutlu etmeye geliyoruz."

"BİZ FETÖ İLE MÜCADELE ETTİK"

"Galatasaray'ın saha dışında çok güçlü olduğunu nerede söyledim? Atıyorsunuz abi... Benim olduğum dönemde Galatasaray hikayeydi! Biz FETÖ ile mücadele ettik. Devletin içine sızdılar, devlet ile mücadele ettik. Onlarla mücadele etmekten, başka şey ile mücadele edemedik. En son Ankara'ya gittim ve 'Hapis yatmaya razıyım, karar verin' dedim. Verdiler!"

Soru: "Futboldaki sert dil değişecek mi? Sürekli sert açıklamalar oluyor."

Aziz Yıldırım: "Benden sonra konuşmaya başladılar. Benim olduğum dönemde konuşamıyorlardı."