Babası şiddet mi uyguladı? Olay paylaşım

Babası şiddet mi uyguladı? Olay paylaşım

İbrahim Tatlıses'in daha sonra ortaya çıkan kızı Dilan Çıtak, son yaptığı paylaşımla kafaları karıştırdı.

Babasıyla arası zaman zaman gerilen Dilan Çıtak, "Bir kız çocuğuna yapılan şiddetin herkes tarafından duyulması gerektiğini" belirtti.

İbrahim Tatlıses'in 23 yıl sonra kabul ettiği kızı ve şarkıcı olan Dilan Çıtak, babasıyla anılmaktan rahatsız olduğunu sıkça dile getiriyordu.

Kendi müzik kariyerini babasının gölgesinde olmadan ve kendi ayakları üzerinde durarak inşa ettiğini vurgulayan Dilan Çıtak, magazin gündeminde tekrar yer aldı.

Uzun süre küs olduktan sonra barışan baba-kızın arasının tekrar açıldığına dair haberler magazin dünyasında dolaşmaya başladı.

İddialara göre Tatlıses, sosyal medya hesabından Dilan Çıtak'ı takipten çıkarmış ve onunla çekilmiş fotoğrafları silmişti.

Bu olayların üzerinden aylar geçtikten sonra Dilan Çıtak'ın yaptığı bir paylaşım gündeme bomba gibi düştü.

Dilan Çıtak, paylaşımında “Bir kız çocuğuna yapılan şiddeti, psikolojik baskıyı ve tacizi herkesin bilmesi ve görmesi gerektiğini” ifade etti.

Dilan Çıtak, “Eğer bugün ben, bir kız çocuğu olarak susarsam, yarın daha fazla şiddete maruz kalan çocuklarımız olur” dedi.

İbrahim Tatlıses'in kızı, “Anlatacaklarımdan sonra tüm dünya bu şiddet yanlısını sevmeye devam edebilir, ama artık herkes gerçeği bilmeli ki ben ait olmadığım bu kıyafeti huzurla üzerimden çıkarabileyim” şeklinde konuştu.

ddd.jpg

ibrahim-tatlisesin-kizi-dilan-citak-dubaide-odul-aldi-citak-sosyal-medya-hesabindan-takipcileriyle-mutlulugunu-paylasti-citaka-bir-takipci-ibrahim-tatlisesin-kizi-olmanin-ayricaligi-yorumunda-bul-1.webp

ibrahim-tatlisesin-kizi-dilan-citak-dubaide-odul-aldi-citak-sosyal-medya-hesabindan-takipcileriyle-mutlulugunu-paylasti-citaka-bir-takipci-ibrahim-tatlisesin-kizi-olmanin-ayricaligi-yorumunda-bulunun.webp

DİLAN ÇITAK KİMDİR?

Dilan Çıtak, 2 Aralık 1989 İstanbul doğumlu, Türk şarkıcıdır ve İbrahim Tatlıses'in Işıl Çıtak ile olan ilişkisinden dünyaya gelmişti.

Pera Güzel Sanatlar Lisesi'nde müzik eğitimi almış ve İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'nda eğitimini tamamlamıştı.

Amerika'da "Berklee College Of Music" öğrencileriyle birlikte sahne almış ve "The Julliard School"dan mezun bir vokal hocası ile çalışmalar yapmıştı.

Türkiye'ye dönüş yaptıktan sonra İTÜ İngilizce müzikoloji bölümünü kazanarak eğitimine devam etmiş ve sanat okulunda keman ve piyano hocalığı yapmıştı.

Aynı zamanda İskender Paydaş'ın "Zamansız Şarkılar" projesinde vokal olarak yer almıştı.

Dilan Çıtak'ın annesi 90'lı yıllarda İbrahim Tatlıses ile kısa süreli ilişki yaşayan Işıl Çıtak.

İlgili Haberler