Bahçeli yönetiminde büyük panik!

Bahçeli yönetiminde büyük panik!
Bahçeli yönetimi, tabanda artan tepkiler ve parti yönetimindeki çatlaklardan sonra çareyi Anadolu Ajansı’na başvurmakta buldu. AA geçtiği haberde “Bahçeli muhaliflerinin haberlerine itibar edilmemesi” gerektiği söylendi.

Kendi delegesinden kaçarak, kongreyi toplamayan Devlet Bahçeli’nin Başkanlık girişimleri sonrasında taban ayağa kalktı. Bu süreçte birçok teşkilatı kapatan Bahçeli, tepkilerin daha da artması üzerine çareyi Anadolu Ajansı’ndan destek almakta buldu.

AA bugün abonelerine servis ettiği haberde, Bahçeli’nin “teşkilatlara sakin olun” uyarısını gönderdiğini belirtirken, ilginç ifadeler kullandı.

Haberde, parti teşkilatlarının medyada çıkan muhalif haberlere itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı. Bahçeli’yi eleştiren köşe yazarlarının da hedef alındığı metinde, “MHP’nin gizli anlaşma yapmadığı” iddia edildi.

İşte MHP tabanına yönelik hazırlanan ve muhtemelen yarın yandaş gazetelerde de çıkacak olan AA’nın o haberi:

MHP yönetimi tarafından, sosyal medya ve bazı basın organlarında çıkan "MHP, AK Parti ile çoktan anlaştı" yönündeki haberlere tepki gösteren bazı parti teşkilatlarına "Sakin olun" çağrısı yapıldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, özellikle 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ortaya koyduğu tavır nedeniyle medyadaki eleştirilerden rahatsızlık duyan MHP kurmayları, parti teşkilatından medyada yer alan haberlere itibar etmemelerini istedi.

Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin, "Türkiye'nin önünü açmak için çaba gösterdiğini" ifade eden parti kaynakları, "istemezükcü" muhalif kesimin boş durmayarak, karalama kampanyaları yürüttüğünü ileri sürdü.

Bu kesimlerin köşe yazıları ya da sosyal medya paylaşımları ile "Ülkücülerin ve Türkiye aşıklarının" aklını çelmeye çalıştığını belirten kaynaklar, Anamuhalefet Partisi CHP başta olmak üzere, söz konusu kesimlerin "Ne yapacaklarını şaşırdıklarını" kaydetti.

Gizli anlaşma yok

MHP'nin, özellikle tıkanan sistemin önünü açmak için anayasa konusunda elini taşın altına koymasının "Malum çevreler" tarafından hazmedilemediğini ileri süren parti kaynakları, MHP'nin kırmızı çizgilerinin belli olduğunu vurguladı.

MHP'li kaynaklar, "Hiçbir şart ya da koşul altında kırmızı çizgilerden vazgeçilemeyeceğini ve bununla ilgili hiçbir açık ya da gizli anlaşmanın içerisinde MHP'nin olamayacağını." bildirdi.

Bazı teşkilatlarından kendilerine konuyla ilgili sorular ve eleştiriler geldiğini aktaran parti kurmayları, söz konusu teşkilatların ziyaret edildiğini ya da telefonla aranarak, gelişmeler hakkında bilgilendirildiklerini ve sakin olmalarının istendiğini belirtti.”

  • Yorumlar 11
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş