Bakan oğlu alan müdüre 3. sürgün!

Bakan oğlu alan müdüre 3. sürgün!
Ankara Emniyeti’nde, görevden almalar devam etti. Merkez ilçeler Çankaya, Keçiören, Mamak ve Sincan olmak üzere 18 ilçe emniyet müdürü görevden alındı.

Ayrıca şube müdürü pozisyonunda olan 59 müdürün görev yeri de değiştirildi. Eski Bakan Zafer Çağlayan’ın oğlunun Ankara’da gözaltına alma işlemini yapan ekip içinde bulunan KOM (Kaçakçılık ve Organize Suçlar) Şube Müdürü Şamil Osman Kaya’nın ise üçüncü kez görev yerinin değiştirilmesi dikkat çekti. Daha önce KOM’dan alınarak Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü’ne atanan Kaya buradan da alınarak personel emrine verildi.

Çorum ve Van tayinleri

Bu arada Çorum ve Van’da da görev değişiklikleri oldu. Çorum İl Emniyet Müdürlüğü’nde KOM Şube Müdürü olarak görev yapan Ahmet Oruç, Ruhsat Şube Müdürlüğü görevine atandı. Valilik oluru ile görev yeri değiştirilen Oruç’un yerine ise Pasaport Şube Müdürü Adnan Özdemir atandı. Van Emniyet Müdürlüğü’nde ise İstihbarat Şube Müdürü İsmail Hakkı Kılıç, Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğüne atandı. Kılıç’ın yerine atanacak kişi ise belirlenmedi. Atama furyası Mersin’le devam etti. Mersin Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 5 Emniyet Müdür Yardımcısı Mersin Polis Meslek Yüksek Okulu’na, okulda görevli 5 müdür yardımcısı da Emniyet’e atandı. İl Emniyet Müdürü Hasan Hüseyin Bahar’ın görevine başlamasının ardından geçen hafta 15 şube müdürünün görev yeri değiştirilmişti. Atamaların devam ettiği Emniyet Müdürlüğü’nde Asayiş Şube Müdürlüğü’nden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Serdar Özlü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Savaş Akın, Personel Şube Müdürlüğü’nden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Güner, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Salim Yavuz ile Foto Film Şube Müdürlüğü’nden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Semih Teymur görevden alındı. 5 Müdür Yardımcısı, Mersin Polis Meslek Yüksek Okulu’na, burada görevli Emniyet Müdür Yardımcıları Ali Doğan, Cemil Bebek, Yakup Usta, Kemal Dikmen ve Mahmut Aksüt de İl Emniyet Müdürlüğü’ne atandı. Yeni Emniyet Müdür Yardımcıları’nın sorumluluk alanının ise henüz belirlenmediği bildirildi.

Kararname beklenmedi

Van Merkezli El-Kaide operasyonu kapsamında İHH’nın büro ve deposunun aranmasıyla gündeme gelen Kilis’te Emniyet Müdürü Mehmet Akpınar da görevden alındı. Kararname beklenmeden İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın onayıyla görevden alınan Akpınar’ın yerine ise Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Daire Başkanlığı’nda görevli 1. Sınıf Emniyet Müdürü Candemir Özdemir geçici görevle atandı.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.