Bakan Pakdemirli, CHP'li Gürer'e hakaret etti: Geri zekalı

Bakan Pakdemirli, CHP'li Gürer'e hakaret etti: Geri zekalı

Meclis Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde konuşan CHP’li Ömer Fethi Gürer, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye dönerek, "Bana bakacak yüzünüz yok mu? Bari bana bakın, anlattığımı dinleyin sayın Bakan" dedi. Pakdemirli ise Gürer’e ‘Geri zekâlı" diyerek hakaret etti. Gürer'in de aynı şekilde karşılık vermesi üzerine gerginlik yaşandı. CHP, Pakdemirli'ye ceza verilmesini istedi.

TBMM Genel Kurulu''nda Tarım ve Orman Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kuruluşların 2022 yılı bütçelerinin görüşmeleri sürüyor.

Bütçeler üzerinde CHP Grubu adına söz alan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, çiftçinin mutlu olmadığını ifade ederek şöyle konuştu:

"Çiftçimizin mutlu olmasını istiyorsanız yem ve gübre fiyatlarını yarı yarıya indirin. Çiftçimize arpa taban fiyatı 1,750 lira verdiniz, yabancı ülke çiftçisinden tonu 4 bin 550 liradan arpa ithal ettiniz. Ekmeklik buğday için çiftçimize taban fiyat 2 bin 250 lira verdiniz, yabancı çiftçiden tonu 5 bin liradan buğday ithal ettiniz. Çiftçinin mutlu olmasını istiyorsanız yabancı çiftçiden ithal ettiğiniz buğday ile bize ödediğiniz taban fiyat arasındaki farkı hemen çiftçimize verin."

Üzerinde "Çocukların aktiviteleri ve dikkatleri üzerinde olumsuz etkisi bulunabilir" yazılı bir içeceğin düğün salonlarında dağıtıldığını anlatan Gürer, Bakan Pakdemirli''ye dönerek "Sentetik tatlandırıcı diye insan sağlığına zararlı bir ürünün Türkiye''ye 2015 yılından beri satılmasına izin vermeyi vicdanınız nasıl kabul ediyor?" diye sordu.

''GERİ ZEKÂLI'' GERİLİMİ

Konuşmasının devamında, “Bana bakacak yüzünüz yok mu? Bari bana bakın, anlattığımı dinleyin Sayın Bakan. On dakikadır sırtını dönmüş oraya bakıyorsun” diyen Gürer''e Pakdemirli, “Mecbur muyum sana bakmaya?” diye cevap verdi.

Gürer’in, “Yani bu kadar utanma... Ben senin istifanı istemiyorum, niye biliyor musun? Senin zihniyetin AKP''nin zihniyeti olmuş, şimdi istemiyorum” sözlerine sinirlenen Pakdemirli, “Ne bağırıyorsun be! Geri zekâlı!” ifadelerini kullandı.

Gürer de Pakdemirli’nin bu sözlerine, “Bana mı dedin geri zekâlı diye? Sensin geri zekâlı! Haddini bil! Bana ''Geri zekâlı'' diye bağırıyor. Geri zekâlı sensin! Utanmaz!” sözleriyle karşılık verdi.

Pakdemirli’nin Gürer’e dönük sözleri Genel Kurul salonunda tansiyonu yükseltti. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Bakan Pakdemirli’ye ceza verilmesini istedi.

Meclis Başkanvekili Celal Adan ise birleşime ara vererek grup başkanvekilleriyle görüşeceğini söyledi.

PAKDEMİRLİ: HELALLEŞTİK

Verilen aranın ardından söz alan Pakdemirli, CHP''li Gürer ile görüştüğünü belirterek "Zaman zaman Meclisin tansiyonuyla beraber karşılıklı olarak maksadı aşan kelimeler olabiliyor. Bununla alakalı kendisiyle de içeride görüşmemizi yaptık. Karşılıklı olarak helalleştik" dedi.

(Duvar - AA)

İlgili Haberler