BİK Genel Müdürü Karaca: "Gazetelerimizin de kalkınması lazım"

BİK Genel Müdürü Karaca: "Gazetelerimizin de kalkınması lazım"
Basın İlân Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, BİK Mersin Şubesi tarafından düzenlenen programda, “Eğer kalkınmak istiyorsak gazetelerimizin de kalkınması lazım” dedi.

Basın İlân Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, BİK Mersin Şubesi tarafından bir otelde düzenlenen “Mersin İli İş Birliği ve İstişare Toplantısı”nda bir konuşma yaptı. Konuşmasında her zaman gazetelerin yanında olduklarını belirten ve gazetelerin tüm ihtiyaçlarıyla ilgilenmek durumunda olduklarını vurgulayan Karaca, Türkiye’nin belli bir kalkınmışlık düzeyine geldiğini, gazetelerin de bu düzeyi yakalaması gerektiğini söyledi.

Adalet Bakanlığının yaptığı bir çalışma nedeniyle icra ilânlarının kesileceği yönünde iddiaların gündemde olduğunu ifade eden Karaca, “Tabiî ki bundan endişe ediliyor ama gazetelerimiz de bir sektör. Sizler sadece haber üretmiyorsunuz aynı zamanda ülke ekonomisine katma değer üretiyorsunuz. Ben baştan beri hep öyle baktım. Eğer kalkınmak istiyorsak gazetelerimizin de kalkınması lâzım. Biz sektörün ihtiyaçlarını görüp tedbir almaya çalışıyoruz, ama karar verici biz değiliz” diye konuştu.     

İHTİSAS KOMİSYONU KURULSUN

Kalkınma planları hazırlanmadan önce önemli sektörler için ihtisas komisyonları kurulduğunu ve o sektör temsilcileriyle bir araya gelindiğini anlatan Karaca, şöyle konuştu:  “Ben son 2 dönemdir çok çalıştım, ama muvaffak olamadım. Genel olarak medya, ama özelde basın sektörümüz için bir ihtisas komisyonu olmadı. Mutlaka medyamızın, gazetelerimizin, sektörümüzün kalkınma planlarında adının geçmesi gerektiğine inananlardanım. Bu önemli. Şu anda gazetelerimizle ilgili karar alınacak, ama kimlerle karar alınacak belli değil. Halbuki kalkınma planlarında yer almış olsa bu konuda hedef ve strateji ne herkes önünü görür. Ona göre hazırlığını yapar.”   

  • Yorumlar 4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş