Bursa’da ehliyetsiz sürücü olay yerine karantinadaki arkadaşını çağırdı, itirafı karşısında polis şaşkına döndü

Bursa’da ehliyetsiz sürücü olay yerine karantinadaki arkadaşını çağırdı, itirafı karşısında polis şaşkına döndü
Bursa’da karantinadaki arkadaşının aracını alıp eşliyle gezen Yanılmaz T adlı vatandaş, polis çevirmesine takıldı. Arkadaşını arayarak gelip arabasını almasını söyleyen vatandaşa polisler engel olurken üçüncü kez ehliyetsiz yakalandığını ifade eden şahsa ve eşine ceza kesildi.

Bursa'da eşiyle birlikte sokak kısıtlamasını ihlal ederek, karantinadaki arkadaşından aldığı otomobille dolaşmaya çıkan Yanılmaz T., kontrol noktasında durduruldu.

kisitlamaya-ragmen-ehliyetsiz-yakalandi-yardim-icin-covid-19-hastasi-arkadasini-aradi-7292-dhaphoto10.jpg

Polis ekipleri, Yanılmaz T.’den izin belgesini göstermesini istedi. Belgesinin olmadığını söyleyen Yanılmaz T. ile ilgili yapılan sorgulamada, ehliyetinin de olmadığı ortaya çıktı. Ekipler, gerekli işlemlerin yapılması için kontrol noktasına trafik polisi çağırdı.

kisitlamaya-ragmen-ehliyetsiz-yakalandi-yardim-icin-covid-19-hastasi-arkadasini-aradi-7292-dhaphoto9.jpg

COVID-19 HASTASI ARKADAŞINDAN GELMESİNİ İSTEDİ

Olay yerine gelen trafik polisi, ehliyetsiz Yanılmaz T.'ye aracın kime ait olduğunu sordu. Yanılmaz T. de ekiplere otomobilin arkadaşına ait olduğunu ve ödünç aldığını söyledi.

kisitlamaya-ragmen-ehliyetsiz-yakalandi-yardim-icin-covid-19-hastasi-arkadasini-aradi-7292-dhaphoto6.jpg

Ekipler, bunun üzerine Yanılmaz T.’ye aracın kendisine teslim edilemeyeceğini, araç sahibinin gelerek, alabileceğini söyledi. Yanılmaz T. ise Covid-19 hastası araç sahibi arkadaşını arayarak, uygulama noktasına gelmesini istedi. 

kisitlamaya-ragmen-ehliyetsiz-yakalandi-yardim-icin-covid-19-hastasi-arkadasini-aradi-7292-dhaphoto5.jpg

KARANTİNADA EVDEN ÇIKMAMALI

Ekiplerin 'Arkadaşının sokağa çıkma izni var mı?' diye sorması üzerine Yanılmaz T., testinin pozitif olduğunu, otomobili almak için evden çıkacağını belirtti. Ekipler, daha sonra Yanılmaz T.’ye aracın trafik otoparkına çekileceğini, sahibinin karantina nedeniyle evinden çıkmaması gerektiğini söyledi.

kisitlamaya-ragmen-ehliyetsiz-yakalandi-yardim-icin-covid-19-hastasi-arkadasini-aradi-7292-dhaphoto4.jpg

3 KERE EHLİYETSİZ YAKALANDI

Bunun üzerine arkadaşını bir kez daha arayarak, gelmemesini söyleyen Yanılmaz T., bir süre sonra ekiplere farklı zamanlarda 3 kere ehliyetsiz yakalandığını da itiraf etti.

kisitlamaya-ragmen-ehliyetsiz-yakalandi-yardim-icin-covid-19-hastasi-arkadasini-aradi-7292-dhaphoto3.jpg

OTOMOBİLİN KARANTİNADAKİ SAHİBİNE DE CEZA UYGULANDI

Ekipler, otomobilin plaka sorgusunu yaptıkları sırada aracın sigortasının olmadığını belirledi. Alkolmetre üfletilen Yanılmaz T.’nin alkolsüz olduğu belirlendi.

kisitlamaya-ragmen-ehliyetsiz-yakalandi-yardim-icin-covid-19-hastasi-arkadasini-aradi-7292-dhaphoto2.jpg

Polisler, Yanılmaz T.’ye 'sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal'den 3 bin 150 lira, 'ehliyetsiz araç kullanmak'tan ise 2 bin 473 lira olmak üzere toplam 5 bin 623 lira, eşi H.T.’ye ise kısıtlama ihlali nedeniyle 3 bin 150 lira ceza kesti.
Trafik polisi, aynı zamanda araç sahibine de otomobilini ehliyetsiz sürücüye verdiği gerekçesiyle 2 bin 473 lira, aracın sigortasının olmaması nedeniyle de 132 lira olmak üzere toplam 2 bin 605 lira cezai işlem uyguladı.

Etiketler: , , ,
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58