CHP'den işten çıkarma açıklaması: "Seçimden 15 gün önce..."

CHP'den işten çıkarma açıklaması: "Seçimden 15 gün önce..."
CHP’li belediyelerden çıkarılan işçilerle ilgili açıklamalarda bulunan Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Seçimden önce 15 günde 1 ayda alınanlarla ilgili bir şey yapılıyor. Bir de bankamatik olanla ilgili işlem yapılıyor" dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP'li belediyelerde yapılan işçi çıkarmalarına ilişkin açıklamada bulundu.

Sputnik’te yer alan habere göre, ÖZtrak, işten çıkarılanların seçimden 15 gün ve 1 ay önce işe alındığını, 'Bankamatik Memurları'nın işten çıkarıldığını vurguladı.

Öztrak konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Hem sendikalarla ilgili genel başkan yardımcımız hem de belediye başkanlarımız bu konuda doğru olanı yapabilmek için ilgili sendikayla temas halindeydiler. Ama benim görebildiğim kadarıyla uzlaşma niyetleri yok, bunu başka bir alanda malzeme olarak kullanmak istiyorlar. Yoksa yapıcı bir biçimde her iki taraf da yaklaşırsa bu mesele çözülür. Ondan daha fazla Adalet ve Kalkınma Partili belediyelerde işçi kıyımı var, niye o konuda hiçbir şey yapmıyorlar.”

“BAKAMATİK ÇALIŞANLARI”

Öztrak, kimsenin ekmeği ile oynanmadığını da ifade ederek, “Açıklamalar da yapıldı. Ya kasıtlı olarak belediyeyi mefluç hale getirmek için seçimden önce 15 günde 1 ayda alınanlarla ilgili bir şey yapılıyor. Bir de benim bilebildiğim kadarıyla bankamatik olanla ilgili işlem yapılıyor. Onun dışında çalışanlara dokunan hiçbir belediyemiz yok” dedi.

Esas sorunun başka olduğunu ifade eden Öztrak, “Ama esas sorun şu. Öyle anlaşılıyor ki, bu belediyeler Adalet ve Kalkınma Partisi'ndeyken bu çalışanlar üzerinde belli bir sendikaya geçmeleri konusunda ciddi bir baskı oluşturulmuş. Şimdi bu baskı ortadan kalkınca insanlar başka başka sendikalara kendi inisiyatifleriyle geçtiklerinde buna tepki gösteriyorlar diye düşünüyorum” diye konuştu.

  • Yorumlar 6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.