CHP'den liglerin başlatılması kararına tepki

CHP'den liglerin başlatılması kararına tepki
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Türkiye'deki futbol liglerinin başlatılması kararını, parti olarak yanlış değerlendirdiklerini açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir öğlen saatlerinde gerçekleştirdiği açıklama ile futbol liglerinin 12 Haziran'da kaldığı yerden başlayacağını duyurdu. 

Futbol liglerinin başlatılacağı kararı tartışmalara neden olurken, söz konusu karar bir tepki de CHP cephesinden geldi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, yazılı açıklamasında, TFF'nin, Bilim Kurulu'nun görüşünü almadan sadece ekonomik kaygılarla ligleri başlattığını öne sürerek, bunun başta sporcu ve insan sağlığının hiçe sayılması anlamını taşıdığını savundu.

'ŞAMPİYONLAR LİGİ MAÇI ÖRNEK'

"Dün Ankaragücü kulübümüzün antrenmanında bir futbolcunun Covid-19 testinin pozitif çıkması da bu durumun en acı göstergesi olmuştur." görüşünü paylaşan Kaya, İtalya ve İspanya'da oluşan salgının büyük yayılımının bir Şampiyonlar Ligi maçında olduğunu ifade etti.

Kaya, liglerin başlatılmaması çağrısı yaparak, şunları kaydetti:

"Hatta İtalya'daki seyircisiz oynatılan bazı maçlar da futbolcuların hastalanmasına neden olmuştur. Bu nedenlerle Gençlik ve Spor Bakanlığı, kulüplerin içerisinde bulunduğu ekonomik zorluklara çare bulmalıdır.

"FUTBOLUN GEREKLERİ YERİNE GETİRİLEMEZ" 

Konu TFF’nin tek başına alacağı bir karar değildir. İnsanlara evlerinizde oturun, maske takın derken; futbolcudan sahaya çıkıp adam adama mücadele etmesini, topa güvenli şekilde kafa vurmasını, futbolun gereklerini yerine getirmesini bekleyemeyiz. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TFF, sporcuları modern köleler gibi görüp sağlıklarını hiçe sayıp sahaya sürmemelidir."

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58