Cumhur'a katıldı ihaleyi kaptı

Cumhur'a katıldı ihaleyi kaptı

Cumhur İttifakı’na katılan Yeniden Refah Partisi’nin kurucular kurulu üyesi, AKP’li Başakşehir Belediyesi’nin açtığı 16 milyon TL’lik ihale aldı.

Cumhur İttifakı’na katılan Yeniden Refah Partisi(YRP)’nin kurucular kurulu üyesi, Cumhur İttifakına katılınca AKP’li Başakşehir Belediyesi’nden 16 milyon TL’lik ihale aldı.

AKP’li Başakşehir Belediyesi’nin ilaçlama çalışmalarında kullanılmak üzere, 28 Nisan 2023 tarihinde düzenlediği, “8 Kalem Biyosidal Ürün Mal Alımı” ihalesinin soncu açıklandı.

İhaleyi, tek geçerli teklif veren Biotek Haşere Kontrol Sağlık Sosyal Hizmetler Kimyevi Maddeler San. Ve Tic. Ltd. Şirketi 15 milyon 952 bin 500 TL’ye aldı. Başakşehir Belediyesi ihaleyi üstlenen Biotek firması ile 22 Mayıs 2023 tarihinde sözleşme imzaladı.

BİOTEK FİRMASI KİMİNDİR?

2000 yılında Ahmet Mübin Akman ve Muhammed Mehdi Akman tarafından kurulan Biotek firmasının büyük hissedarı Ahmet Akman, 2018 yılında Fatih Erbakan tarafından kurulan, Yeniden Refah Partisi kurucular kurulu üyeleri arasında bulunuyor. Küçük hissedar Mehdi Akman ise kurulduktan bir süre sonra şirket ortaklığından ayrıldı. AKP Kartal İlçe Başkanlığı yapan Mehdi Akman, AKP’den milletvekili aday adayı da oldu.

AHMET MÜBİN AKMAN KİMDİR?

Biotek firmasının pay sahibi olan, Yeniden Refah Partili Ahmet Akman 1961 Elazığ doğumlu. Elazığ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden mezun olan Ahmet Akman, siyasete Milli Selamet Partisi gençlik kollarında başladı. Çok uluslu şirketlerde mümessillik, bölge satış müdürlüğü yapan Akman, daha sonra kendi şirketini kurdu. 2018 yılında kurulan Yeniden Refah Partisi’nin kurucu kurulu üyeleri arasında yer aldı.

CUMHUR İTTİFAKINA KATILDILAR

Ahmet Akman’ın da kurucuları arasında yer aldığı Yeniden Refah Partisi, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde, Cumhur İttifakının teklifini reddederek, Cumhurbaşkanı adayı çıkarma kararı almıştı.

Ancak ittifak protokollerinin Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilme süresinin bitimine, çok az bir süre kala Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakına katılma kararı aldı. Cumhur İttifakı AKP, MHP, BBP ve YRP’den oluştu. Hüda Par adayları ise AKP listelerinden seçime girdi.

İşte o görseller:

a.png

b.png

c.png

d.png

e.png

f.png

g.png

İlgili Haberler