Denizkurdu tatbikatından acı haber. 27 yaşındaki onbaşı kalbine yenik düştü

Denizkurdu tatbikatından acı haber. 27 yaşındaki onbaşı kalbine yenik düştü

İstanbul Kuzey Deniz Saha Komutanlığı’nda görevli sözleşmeli İkmal Onbaşı Caner Ülüğ (27), TCG AKIN gemisinde Denizkurdu 21 tatbikatı seyir hazırlıkları sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu şehit oldu.

Denizkurdu tatbikatından acı haber. 27 yaşındaki onbaşı kalbine yenilerek şehit düştü

İstanbul Kuzey Deniz Saha Komutanlığı’nda görevli sözleşmeli İkmal Onbaşı Caner Ülüğ, TCG AKIN gemisinde Denizkurdu 21 tatbikatı hazırlığı yaptığı sırada geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdi. Acı haber Tepebaşı ilçesine bağlı Ömerağa Mahallesi Gazi Yakup Satar Caddesi''nde oturan ailesine verildi. Görevi başında şehit olan Ülüğ’ün baba ocağına Türk bayrakları asıldı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, "25 Mayıs 2021 tarihinde rahatsızlanan bir kahraman silah arkadaşımız gemide yapılan ilk müdahale sonrası ambulans ile hastaneye sevk edilmiş, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadeleri kullanıldı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da şehit asker Caner Ülüğ için başsağlığı mesajı yayımladı.

Bakan Akar mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Kahraman silah arkadaşımız 25 Mayıs 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah''tan rahmet kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim"

Şehit sözleşmeli İkmal Onbaşı Caner Ülüğ’ün cenazesinin İstanbul GATA’da yapılacak törenin ardından Eskişehir 1. Hava Jet Üs Komutanlığı havaalanına, oradan da cenaze namazının kılınacağı Reşadiye Camii’ne getireceği öğrenildi. Ülüğ, ikindi namazının ardından Hava Şehitliği’nde toprağa verilecek.

İlgili Haberler