Perinçek'ten dikkat çeken çıkış: AKP'ye ittifak çağrısı

Perinçek'ten dikkat çeken çıkış: AKP'ye ittifak çağrısı
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, konuk olduğu bir televizyon programında siyasetin gündemi değerlendirdi. Perinçek, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a seslenerek 'AK Parti MHP ve Vatan Partisi'nin birlikte Türkiye'yi yönetmesi lazım' dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bir televizyon programında açıklamalarda bulundu.

Perinçek, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu''nun dile getirdiği ''siyasi cinayetler'' konusu hakkında görüşlerini ifade ederken dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan''a koalisyon çağrısında bulunan Perinçek, “AK Parti, MHP ve Vatan Partisi Türkiye''yi beraber yönetmeli” ifadelerini kullandı.

Perinçek’in konuşmasından satırbaşları şöyle:

“AK Parti hükümeti sürecin farkında değil. Doğrudan doğruya Türkiye''yi kasteden bir komplo var. ''Kılıçdaroğlu suç işledi, atarız hapse cezalandırırız''. Olay bu değil.

Çin''de yapılan MENA Konferansına, İran''da yapılan İslami Uyanış Konferansı''na bir tek Vatan Partisi çağırıldı. Biz de merkeze Doğu Akdeniz''i koyduk ve onu anlattık.

AK Parti statükosunu değiştirmesi lazım. Bir koalisyon hükümeti kurması lazım. MHP''den de doğru eleştiriler var. AK Parti MHP ve Vatan Partisi''nin birlikte Türkiye''yi yönetmesi lazım.

Dış politikada sadece ortak menfaat üzerinden siyaset yapılır. AK Parti güçlü, milleti birleştiren bir hükümet kurmalı.”

İlgili Haberler