Doktor korona virüse yakalandı. Hastalık sonrası değişimi görenleri hayrete düşürdü

Doktor korona virüse yakalandı. Hastalık sonrası değişimi görenleri hayrete düşürdü
Kayseri'de korona virüsü yenen 42 yaşındaki Başhekim Yardımcısı Dr. Cengiz Karasu, hastalık sürecinde 10 kilo vererek 95 kilogramdan 85 kilograma düştü. Dr. Karasu, hastalığın çok ağır etkilerini hissettiğini ve kilo kaybının bunun en büyük belirtisi olduğunu ifade etti.

DHA'da yer alan habere göre, Kayseri'nin Bünyan Devlet Hastanesi'nde başhekim yardımcılığı yapan 42 yaşındaki Dr. Cengiz Karasu'nun korona virüs hastalığı sonrası yaşadığı değişim görenleri hayrete düşürdü.

Eylül ayında yaşadığı şiddetli halsizlik, ateş ve eklem ağrıları şikayetleri üzerine test yaptıran Bünyan Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Cengiz Karasu'nun korona testinin sonucu pozitif çıktı.

HASTALIK SÜRECİNDE 10 KİLO VERDİ

Evde 14 günlük tedavisinin ardından sağlığına kavuşan Dr. Karasu, bu süreçte 10 kilo vererek 95 kilodan 85 kiloya düştü. 

c495b95a8b5ebb9376a6cf933d391b6a.jpg

"HASTALIK 1 HAFTA SÜRDÜ"

Hastanedeki görevine başlayan Dr. Karasu, normal muayene sırasında çok yakın olmamaya çalıştıklarını; ama ister istemez temas olduğunu anlatarak, "Bir şekilde bunu kaptık. Yoğun bir halsizlik, ateş ve titreme ile eklem ağırları oldu, bir hafta bu durum sürdü. Verilen ilaçlarla bu süreci evde geçirdik. Çok dikkatli olmak gerekiyor. Allah'tan hastalık ciğerlerimi tutmadı" diye konuştu.

"GENÇ YAŞTA HAYATINI KAYBEDENLER VAR"

Korona virüsün kendisinde yarattığı etkiden de bahseden Dr. Cengiz Karasu, "Hastalık sonrası bazı etkiler gözlemledim. Bunlardan en bariz olanı yaklaşık 10 kilo vermem oldu. Hastalık sonrası yaşadığım ağır süreç bana kilo kaybettirdi. Tat ve koku kaybı oldu. Bir taraftan görevinizi yapmak zorundasınız bir taraftan da aileniz var. Telefon ile tedavi yapmaya çalıştık. Virüsü hafife almamak lazım; şu ana kadar çok yakından tanıdığım insanları genç yaşta bu hastalıktan kaybettim. Kimi etkileyeceğini, kimi tutacağını bilmiyoruz. Genç yaşta bazı insanları da hayattan alabiliyor. O yüzden çok dikkatli olmak lazım" ifadelerini kullandı.

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58