Erken tahliye için koronaya razı oldular

Erken tahliye için koronaya razı oldular
ABD'nin Los Angeles kentindeki bir hapishanede akıl almaz bir olay meydana geldi. Hapishanede bulunan 21 mahkûmun, erken tahliye edilebilmek umuduyla birbirlerine korona virüs bulaştırdığı açıklandı.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, ABD'nin Los Angeles kentindeki bir hapishanede 21 mahkumun, erken tahliye edilebilmek umuduyla birlerine korona virüs bulaştırdığı açıklandı. Los Angeles Polis Müdürlüğü'nün Twitter'da yayımladığı bir videoda mahkumlar sırayla bir yüz maskesini kokluyor, ateşlerini yükseltmek için aralarında dolaştırdıkları şişeden sıcak su içiyorlar.

Son iki ay içinde yaklaşık beş bin mahkumun erken tahliye edildiği kentte, 4 Mayıs'tan bu yana hapishanelerdeki koronavirüs vakalarında yüzde 60'lık bir artış görüldüğü açıklandı. Bu süre içinde 357 mahkumun koronavirüs testi pozitif çıktı.

"NORMAL ZAMANLARDA PAYLAŞMAZLAR"

Los Angeles Polis Müdürü Alex Villanueva, 26 Nisan'da Pitches Hapishanesi'nde 50 kişilik bir koğuşta güvenlik kameralarının kaydettiği görüntülerle ilgili olarak "Mahkumlar hastalığa yakalandıktan sonra yargıçların merhametiyle ev hapsine alınmayı umuyorlardı. Böyle bir şey olmayacak" dedi.

Villanueva, normal zamanlarda birbirlerinin eşyalarını kullanmayan mahkûmların şişelerini ve bardaklarını paylaştıklarını ve hastalığa yakalanabilmek için sosyal mesafe kurallarını ihlal ederek toplaştıklarını söyledi. Alex Villanueva, hasta olmak istemeyen diğer mahkûmlarla cezaevi personelinin hayatını tehlikeye atmakla suçladığı bu mahkûmların erken tahliye edilmeyeceklerini belirtti.

Mahkûmlardan hiçbiri birbirlerine hastalık bulaştırdığı suçlamasını kabul etmedi.Kentte yargıçların sadece tutukluluk sürelerini tamamlamak üzere olan mahkumlar erken tahliye ediliyor.

 

 

 

 

Etiketler: , , , ,
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58