FETÖ’ye KPSS operasyonu

FETÖ’ye KPSS operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, FETÖ’ye yönelik 2010-2011-2013 KPSS'de yapmış olduğu usulsüzlüklere ilişkin ve güncel finans yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmalarda 49 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre, Terör Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturmada, FETÖ'nün güncel finans yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma ve firari örgüt mensuplarının yakalanmalarına yönelik çalışmalar kapsamında daha önce kamu görevinden ihraç edilmiş 37 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.

31 şüphelinin yürütülen soruşturma kapsamında yakalanmamak için sürekli adres değiştirdiği, “gaybubet evi” olarak adlandırdıkları hücre evlerinde kaldığı tespit edildi.

KPSS SORUŞTURMASI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PYD silahlı terör örgütünün 2010-2011-2013 KPSS'de yapmış olduğu usulsüzlüklere ilişkin yapılan soruşturmalar kapsamında; 12 şüpheli hakkında eş zamanlı operasyon yapılması ve gözaltı kararı verildi

İZMİR'DE FETÖ OPERASYONU: 94 GÖZALTI

İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri mahrem ve güncel yapılanması ile hücre evlerine yönelik operasyonda 94 şüpheli gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturmasında, örgütün güncel ve askeri mahrem yapılanması ile hücre evlerine yönelik 110 zanlı hakkında gözaltı kararı verildi.

Belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda 94 şüpheli yakalandı.

Şüpheliler ifade işlemleri için emniyete götürüldü.