FETÖ'ye övgüler dizen Sevda Noyan'ı bakın kim savundu?

FETÖ'ye övgüler dizen Sevda Noyan'ı bakın kim savundu?
Canlı yayında ölüm listesi açıklayan ve 17-25 Aralık'tan sonra teröristbaşı Fethullah Gülen'e övgüler dizen Sevda Noyan'ı, FETÖ firarisi Tuncay Opçin savundu.

Ülke TV’de katıldığı programda arasında komşularının da bulunduğu 50 kişiyi öldürebileceklerini söyleyen ve ölüm listesi açıklayan, 17-25 Aralık'tan sonra FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'e övgüler dizen, 15 Temmuz'da telsiz fotoğrafı paylaşan Sevda Noyan'a FETÖ firarisi Tuncay Opçin sahip çıktı.

Opçin ayrıca, Sevda Noyan’ın eşi Engin Noyan’ın Samanyolu TV’de nasıl işe alındığını da yazdı.

Tuncay Opçin konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

SEVDA NOYAN VE ENGİN NOYAN STV'DE TANIŞTI

“STV, Engin Noyan’ı ekrana müzik programı yapsın, diye almıştı. Noyan, bir müddet bu minvalde programlar yaptık. Ancak daha sonra format değiştirerek, dini konulara girmeye başladı.

Sevda Noyan’la Engin Noyan’ın tanışıklığı da bu döneme rastlar. Eser Noyan, yaşananları bütün teferruatıyla biliyor. Engin Noyan’ın STV’de programa başladığı dönem, Cemaat’in harekete dönüşmeye başladığı zamanlardı. Kapılarını her görüş ve düşünceye açtığı günlerdi."

"HİZMET'İN YAŞADIKLARI NOYAN OLAYINDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ KEYİFLE İZLENİYOR"

Aynı dönemde Hilmi Yavuz, Sezer Tansuğ gibi isimleri Zaman transfer etmiş, kültür-sanat sayfalarını açmıştı. Cemaat’in ve yayınların yapmaya çalıştığı açılımın, haklı-haksız sebeplerle maalesef kıymeti bilinmedi. Uzatılan el çoğu zaman havada kaldı.

Hizmet’in Türkiye’de yaşadıkları diğer İslami ve Sol gruplar tarafından büyük bir keyifle izleniyor. Hizmet’in olmayışı onlara saha açmış oluyor. Bunu da Noyan Olayı’nda olduğu gibi her fırsatta dışavuruyorlar.” 

İlgili Haberler

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58