"Her hanenin cebine 200 lira koymuş durumdayız"

"Her hanenin cebine 200 lira koymuş durumdayız"
Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçiminde vaatleri arasında yer alan ve 15 günlük İBB Başkanlığı sırasında kararını verdiği ulaşım ve su fiyatlarındaki indirimi Belediye Meclisi’nin kabul etmesine, "Her hanenin cebine 200 lira koymuş durumdayız" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu, yeniden seçim kararı verilene dek yaptığı 15 günlük başkanlık sürecinde seçim vaatlerini de gerçekleştirmeye başlamıştı. Su faturalarında yüzde 40 indirim, aylık öğrenci kartlarının 85 TL’den 50 TL’ye düşürülmesi, 0-4 yaş arasındaki bebeklerin annelerine ücretsiz ulaşım, 12 yaşına kadar çocuklara ücretsiz ulaşım kararını, Ekrem İmamoğlu mazbatası elinden alınmadan önce almıştı.

Dün ise, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisinin 8. Seçim Dönemi, 1. toplantı yılı, Mayıs ayı toplantılarının ikincisi Saraçhane'deki yerleşkede yapıldı. İBB Başkanvekili Göksel Gümüşdağ'ın başkanlığında toplanan mecliste su fiyatlarında yüzde 40 indirim sağlaması beklenen tarife değişikliği oy birliğiyle kabul edildi.

Dünkü karardan önce, İmamoğlu, Nisan ayında konutlarda tüketilen suyun ilk 20 metreküpünde yüzde 40 oranında indirime gidilmesi talimatını vermişti.

"HER HANENİN CEBİNE 200 LİRA KOYMUŞ DURUMDAYIZ"

İmamoğlu'na seçim döneminde vaatleri arasında yer alan ulaşım ve sudaki indirim çalışmalarının İBB Meclisi'nde ele alınması konusunda ne düşündüğü soruldu.

İmamoğlu, soruya şu şekilde yanıt verdi:

''İşimiz tam da bu. Su ve ulaşımla arkadaşlarım hesaplarını yapıyor. Her hanenin cebine 200 lira koymuş durumdayız. Bunlar önemli. Bunları yapalım. Şu an ülkenin ve şehrin çektiği ekonomik sıkıntılara çözüm bulalım. Suyu biraz ertelemişler. Beraber alacağız o kararı 24 Haziran itibariyle. Biraz uzatıyorlar ama takipçisiyiz. Milletçe ekonomik sıkıntı çekiyoruz. Konumuz bu. O yıllarını harcamış belediye başkanı tecrübeli olduğunu düşünüyor ama belli ki çok tecrübesiz. Bu konularla uğraşsın. Bizim işimiz bu. İstanbul'un ulaşım, ekonomik, çevre, yoksulluğu sorunu. Ne güzel kararlar aldık. Dini, resmi bayramlarda İETT ücretsiz olacak. Millete 19 Mayıs'ta herkes milli ruhunu yaşayacak. Bayramlara ve kutlamalara ücretsiz gidecek. Olağanüstü. Bizim işimiz bu.''

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş