İktidara yakın yazar, İzmir'deki cami skandalının failini buldu!

İktidara yakın yazar, İzmir'deki cami skandalının failini buldu!
Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık, polisin, savcının bulamadığı faili ‘eliyle koymuş gibi’ buldu.

İzmir’de, İl Müftülüğü’nün ses sistemine girerek, minarelerden “Çav Bela” ve “Yuh Yuh” çalanların kimliklerine henüz ulaşılamadı. Savcılığın soruşturması sürüyor. Emniyet müdürlüğü de konuyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

İzmir Müftülüğü yaptığı açıklamada “Söz konusu saldırılar aydınlığa kavuşturulana kadar, tedbir amaçlı olmak üzere İzmir’de merkezi ezan sistemi uygulamasına geçici bir süreyle son verilmiştir” diyerek, saldırganlığının kimliğinin  hâlâ meçhul olduğunu açıkça belirtti.

POLİSİN BULAMADIĞI FAİLLERİ BULDU

Buna rağmen Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, bugünkü köşesine şöyle başladı:

“CHP'li olduğu tespit edilen ve zaten eylemleri CHP'liler tarafından desteklenen birileri, merkezî sisteme sızarak İzmir'in minarelerinden İtalyan Çav Bella şarkısını şehre dinletmiş.

CHP zihniyetinin olduğu bir ülkede camileri bu kadar boş bırakmamak gerektiğini çok acı bir şekilde tecrübe ettik bu sayede…”

CHP ÇARPITMASI

Savcılığın, polisin çözemediği olayı bir bakışta şıp diye çözen ve faillerin “CHP’li olduğunu tespit eden” Özışık, olayı sosyal medya hesabından paylaştığı için gözaltına alınan eski CHP yöneticisi üzerinden algı yönetimi yapmakla kalmıyor, “CHP içinde bu iğrenç provokasyona, bu iğrenç saldırıya tepki koyacak bir tek adam gibi adam yok” diyerek, başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer olmak üzere çok sayıda CHP’linin saldırıya sert tepki gösterdiği gerçeğini de karartıyor.

KENDİ SİTESİ YAYINLADI

Oysa, İnternethaber sitesi, Soyer’in açıklamasını “Cami hoparlörlerinden 'Çav Bella' çalınmasına Tunç Soyer'den çok sert tepki” başlığıyla haberleştirmiş ve “En fazla birlik, beraberlik içinde olmamız gereken günlerde halkımızı birbirine düşürmeye, kutuplaştırmaya çalışanların bu kadar alçakça provokasyona tevessül etmeleri niyetlerini açıkça ortaya koyuyor. Hedefleri halkımızın dirliği, birliğini bozmaktır. Bu oyuna gelmeyelim. Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı camilerin bazılarının ses sistemine girerek bu eylemi gerçekleştirenleri devletin yetkilileri, emniyet güçlerinin en kısa sürede yakalayarak yüce Türk adaleti önüne çıkacağına inanıyor, İzmirliler adına bekliyoruz” dediğini bildirmişti.

Özışık, kendi haber sitesini okumuyor olabilir mi?

  • Yorumlar 39
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş