İnce: "1 günde 3 milyonu buldu"

İnce:
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran seçimlerine ilişkin "İkinci tura kalmayacak. Destek korkunç, bir günde 3 milyon oldu" ifadesini kullandı.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, yaptırdıkları son anketin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Düzce-Bolu karayolunda gazetecilerle sohbet eden İnce, 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmede bulundu.

"İlk turda kafa kafaya sonuçla biteceğini düşünüyorum" diyen İnce, "İkinci tura kalmayacak. Destek korkunç, bir günde 3 milyon oldu" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet’ten İklim Öngel’in haberine göre, İnce'nin açıklamaları şöyle:

"Şu anda yüzde 30’un üzerindeyiz. İlk turda kafa kafaya sonuçla biteceğini düşünüyorum. İkinci tura kalmayacak. Destek korkunç, bir günde 3 milyon oldu. Yaşar Tüzün bakıyor, o yetkili.

Bırakın bu işleri. Bunu Erdoğan’a sorabilir misiniz? Şu kişi neden var, şu kişi neden yok sorabilir misiniz? Soramazsınız. Basından benim istediğim Erdoğan’a sorabildiklerinizi sorun. Ekstradan bana 3 tane daha sorun. Ben bu tartışmalara girmem. Bazı arkadaşlarımın olmasını ister miydim? İsterdim. Olmamış olabilir. Onlar sorun yapmıyorsa medya bunu neden sorun yapıyor ki, bak arkadaşım listede yok o sorun yapmamış, ben de yapmıyorum. Biz işimize bakalım.

Balbay listede var mı? Yok, Çalışmada var mı? Var. 57 kişi listede yok ama çalışmada var. Bizim derdimiz cumhurbaşkanlığını almak. Listeleri genel merkez yapıyor. Bakanlar Kurulu’nu da ben yapıyorum."

 

 

 

Etiketler: , , , ,
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş