İYİ Parti Milletvekili Cesur'un yeni mutant araştırma önergesi AKP ve MHP tarafından reddedildi

İYİ Parti Milletvekili Cesur'un yeni mutant araştırma önergesi AKP ve MHP tarafından reddedildi
İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur'un "Yeni mutant virüslerin tespiti ve yayılmasını önlemek için gerekli önlemlerin alınması" hakkındaki araştırma önergesi AKP ve MHP'nin verdiği oylar neticesinde kabul edilmedi.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’un 18 Şubat tarihinde TBMM’ye sunduğu önergede yeni varyantların, doğru önlemler alınmadığında eski virüslerin yerini almasının olası olduğu belirtilerek, ülkemizde aşılara dirençli Güney Afrika varyantının yanında önceki virüse göre daha bulaşıcı olduğu değerlendirilen İngiltere ve Brezilya varyantının da tespit edildiği hatırlatılmıştı.
AKP VE MHP'DEN RED 
Bu kapsamda meclis araştırması açılması önerisi sunulmuştu. Önergede şu ifadelere yer verilmişti:
“Yeni mutant virüslerin yol açabileceği salgın dalgalarının engellenmesi için doğru yöntem ve tekniklerin geliştirilmesi, aşı tedarikinde ve aşılama süreçlerinde yaşanan sorunların tespiti ve çözümler bulunması, kısıtlama önlemlerinin doğru uygulanması ve doğru esneme yöntemlerinin araştırılmasına ek olarak, bu politikaların yurt dışındaki muadilleri ile kıyaslanarak ülkemize uygun çözümler geliştirilebilmesi amacıyla Anayasa’ın 98. Maddesi TBMM İçi Tüzüğü’nün 104. ve 105. Maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılmasını arz ederim.”
Araştırma önergesi AKP ve MHP’nin verdiği oylar neticesinde kabul edilmedi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58