Korona pozitif olduğunu kabine toplantısında öğrendi

Korona pozitif olduğunu kabine toplantısında öğrendi
İtalya'da İçişleri Bakanı Luciana Lamorgese'nin korona virüs testinin pozitif olduğunu kabine toplantısında öğrendiği iddia edildi. Bakan'ın test sonucunu öğrenir öğrenmez toplantıyı terk ettiği öğrenildi.

İtalya'da İçişleri Bakanı Luciana Lamorgese'nin korona virüs testi pozitif çıktı. İtalyan haber ajansı ANSA’nın haberine göre, Bakan Lamorgese’nin bakanlar kurulu öncesindeki son moleküler tanı testi pozitif çıktı.

Herhangi bir belirtisi bulunmayan İçişleri Bakanı’nın test sonucunun pozitif çıktığı haberini bakanlar kurulu sırasında aldığı ve toplantıyı yarıda bıraktığı bildirildi.

Lamorgese'nin test sonucunun pozitif olduğunu öğrenir öğrenmez başbakanlıktan ayrıldığı ve kendini tecrit ettiği belirtildi. 

Bu arada, İçişleri Bakanı Lamorgese'nin pozitif çıkmasının ardından bakanlar kurulu sırasında kendisine yakın oturan ve temaslı grubunda olabilecek Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio ile Adalet Bakanı Alfonso Bonafede'nin de kendilerini tecride aldıkları kaydedildi.

Ayrıca Lamorgese'nin Covid-19 pozitif olması sebebiyle tüm bakanlar kurulu üyelerinin de bir kez daha testten geçirileceği belirtildi.

 

Etiketler: , , ,
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58