Kritik görüşme öncesi dolarda son durum

Kritik görüşme öncesi dolarda son durum
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik durumu bugün uluslararası yatırımcılara anlatacak. Piyasalar bu görüşmelerin detaylarını merak ederken dolar/TL güne 7 seviyesinin üstünde başladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın uluslararası yatırımcılarla düzenleyeceği telekonferansın izleneceği yeni güne Dolar/TL 7 seviyesinin üstünde başladı. Bakan Albayrak’ın uluslararası yatırımcılarla telekonferansı saat 16.00’da başlayacak.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), korona virüsü (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında bankaların elindeki kaynakların Türkiye'de kullanılmasına yönelik kararlar aldı.

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte korona virüs nedeniyle 59 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 3 bin 520 olduğunu, iyileşen 5 bin 119 kişi ile birlikte toplam 73 bin 285 kişinin iyileştiğini açıkladı.

İNGİLTERE VE ABD GÖRÜŞÜYOR

Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılan İngiltere ile ABD arasında serbest ticaret anlaşması müzakereleri başladı. Öte yandan ABD Başkanı Trump, Covid-19 nedeniyle ara verdiği seyahatlerine yeniden başlıyor. Trump, salgın sonrası ortaya çıkan durum ile başa çıkmanın ikinci aşamasına geçilmesiyle birlikte corona virüsü salgını ile mücadele için oluşturulmuş olan görev gücünün faaliyetlerine son vereceklerini bildirdi.

YUAN YÜKSELİŞTE

Yatırımcılar ABD-Çin arasındaki gerilimi endişeyle takip ederken, tatilin ardından Çin’de piyasaların gerilemesiyle yuan yükseldi, dünya genelinde pek çok piyasa ise düştü. Petrol azalan talebin ardından arz fazlası riskinin artmasıyla kazanımlarını sonlandırdı.

ABD borsası vadeli kontratları eksiye dönerken, S&P 500 endeksi vadeli kontratları yüzde 0.3 geriledi. Çin’de Perşembe gününden beri tatil olan piyasalar bugün açıldı. Çin lokomotif hisseleri yüzde 0.6 düştü. Avustralya borsaları ise yüzde 0.8 geriledi.

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58