Mardin ve Şırnak'ta 10 Şehit

Mardin ve Şırnak'ta 10 Şehit
Sabah saatlerinde Mardin'de PKK'lıların yola kurduğu pusuda 4 asker şehit düştü. Öğleden sonra ise kahreden haber Şırnak'tan geldi. Kontrol noktasına saldıran teröristler 6 askerimizi şehit etti.

Olay, yeni Şırnak-Van karayolu Şırnak Cezaevi yakınlarında, kentteki sokağa çıkma yasağı nedeniyle kurulan güvenlik noktasında meydana geldi. Edinilen ilk bilgilere göre, bir grup PKK'lı terörist, burada görev yapan asker ve koruculara roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. Saldırının ardından çatışma çıktı. Bölgeye çok sayıda ambulans ve güvenlik görevlisi gönderilirken, çatışmanın yaklaşık 6 saattir sürdüğü öğrenildi. Saldırı ve çatışmada, 6 askerin şehit olduğu, bölgede yaralıların olduğu da öğrenildi.

Öte yandan PKK’lı teröristler sabah saatlerinde Mardin’de Derik-Kızıltepe karayolu üzerinde asker ve korucuları taşıyan sivil araca mayınlı saldırı gerçekleştirmiş saldırıda 4 güvenlik görevlisi şehit olmuştu. Hainlerin son saldırısı ile birlikte bugün şehit verdiğimiz güvenlik görevlisi sayısı 10’a yükseldi.

 

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş