MEMUR-SEN Başkanı Yalçın: "Erdoğan için sandığa gideceğiz"

MEMUR-SEN Başkanı Yalçın: "Erdoğan için sandığa gideceğiz"
MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın Ankara'da düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, "24 Haziran’da da hiç abdestimizden şüphemiz yok. Ona evet demek için sandığa gideceğiz" dedi.

MEMUR-SEN Konfederasyonu üyeleri, “Ankara Buluşması” adlı iftar programında bir araya geldi. Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi’nin bahçesinde düzenlenen iftara TBMM İdare Amiri ve MEMUR-SEN Onursal Başkanı Ahmet Gündoğdu, MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın, Çalışma Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, MEMUR-SEN’e bağlı sendikaların genel başkanları, bürokratlar ve 3 bin sendika üyesi katıldı.

Burada bir konuşma yapan Başkan Yalçın, "Biz istedik ki devlet bizi tanımlamasın, bizi tanısın. Onun için biz bir daha üniversite kapılarına turnike konulsun ve kızların özgürlükleri turnikelere sıkıştırılsın istemiyoruz. Siz de bilin, biz bir daha üniversite bahçelerinin kampüslerinin kışla olmasını istemiyoruz. Üniversite rektörlerinin kara kara cübbelerle sokağa çıkıp, ‘ordu göreve’ pankartı adı altında yürüdüğü onursuz bir Türkiye istemiyoruz. İkna odaları kurup, kızların benliklerini men geriye sıkıştırıp onları yok etmeye çalışan ikna odalarını, imha süreçlerini istemiyoruz. Belçika’da çocuklar anaokuluna kilisede giderken, 12 yaşına kadar camiye gitmeye barikat, bariyer koyan Türkiye’yi biz sevmedik ve öyle bir Türkiye’yi istemiyoruz" 

"ABDESTİMİZDEN ŞÜPHEMİZ YOK"

Yalçın, "24 Haziran’da da hiç abdestimizden şüphemiz yok. Ona evet demek için sandığa gideceğiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Etiketler:
  • Yorumlar 51
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.